OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ADWENTU- 13.12.2020

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin- w sposób szczególny polecamy Bogu rodziny i przygotowujących się do małżeństwa, zwłaszcza w naszej parafii. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Jana od Krzyża, pr. i dK.

2. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty. Poniedziałek- piątek o 7.00, sobota o 8.30.

3. Spowiedź św. adwentowa z udziałem kapłanów dekanatu będzie w naszej parafii w sobotę 19.12.
W kościele w Jerce- od 9.00-10.30 oraz od 19.15- 20.15, w Zbęchach od 11.30- 12.30. Dla wspólnego bezpieczeństwa, prosimy o zachowanie dystansu, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję folii po skorzystaniu ze spowiedzi i przestrzeganie limitów ilości osób w świątyni.

4. Uwaga! Z racji duszpasterskich nastąpi przesunięcie godzin dwóch Mszy Świętych w niedzielę.
Zmiany dotyczą godziny Mszy św. w Zbęchach z 9.30 na 10.00, i w Jerce z 11.00 na 11.30. Msza św. o godz. 8.00 w Jerce pozostaje bez zmian. Przesunięcie wchodzi w życie od 25.12.2020, czyli Bożego Narodzenia i będzie obowiązywało we wszystkie niedziele i uroczystości. Do końca Adwentu pozostaje dotychczasowy układ i Transmisja Mszy św. o 11.00, a od Bożego Narodzenia o 11.30.

5. Ogłaszamy nabór na kolędników misyjnych. Ze względów bezpieczeństwa kolędowanie w tym roku będzie
miało inną formę niż dotychczas. Śpiew kolęd w małych grupach do 5 osób zostanie nagrany i umieszczony na naszej stronie internetowej. Dzieci ze Zbęch i Gierłachowa prosimy o zgłaszanie się do p. Grzegorza Kaźmierczaka (tel. 691 211 510), a z Jerki do p. Anny Józefiak (tel. 609 328 815). Ofiary w tym roku będzie można złożyć w kościele do specjalnej skrzynki.

6. Najmłodszym Parafianom przypominamy o Rekolekcjach Adwentowych dla Dzieci, które są dostępne na naszej stronie internetowej (do 24.12.).

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za ofiarę na świece. O sprzątanie w najbliższą sobotę (z racji z racji spowiedzi adwentowej- od 11.00), prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Banaszaków, Mateusza Misiaka, Urbaniaków i Marciniaków. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Gołemka i Wojciechowska.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz Parafii wpłacone na konto bankowe i złożone na tacę.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W tym tygodniu zostały wykonane prace w zakresie stworzenia infrastruktury sieciowo- informatycznej: poprowadzenie przewodów łączących kościół
z biurem parafialnym, montaż szafy teleinformatycznej wraz ze sprzętem sieciowym pozwalającym rozprowadzić sygnał internetowy w kościele oraz montaż kamery i innych urządzeń do transmisji Mszy Św. w internecie. Bóg zapłać za troskę o materialne sprawy naszej Wspólnoty.

9. Chorych z sakramentami z racji świąt odwiedzę w piątek 18.12. od 10.00. Odwiedziny dotyczą tylko osób
zgłoszonych. Zgłoszenia możliwe jeszcze do czwartku.

10. Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki – poświęcony postaci św. Mikołaja oraz Dobre Nowiny.

11. W zakrystii można nabyć świece Caritas (zostały tylko małe- 7 zł), opłatki w kompletach (2 duże i 2 małe), lub na sztuki- ofiara co łaska oraz kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu na rok 2021- 2 zł.

IV NIEDZIELA ADWENTU- 13.12.2020