OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10. NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.2021

1. Za nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację uroczystej Eucharystii i procesji. Dziękujemy za przygotowanie miejsca celebracji, ustawienie krzeseł, zabezpieczenie trasy, rozstawienie namiotu, niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz budowę ołtarzy: Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jerce i Zbęchach, Kołu Gospodyń Wiejskich w Jerce, Radzie Sołeckiej w Jerce, Mieszkańcom Zbęch, Mieszkańcom Gierłachowa, Mieszkańcom ul. Łąkowej i 3 Maja nr parzyste, Panu organiście i Ministrantowi ceremoniarzowi, Służbie Liturgicznej, Dzieciom I- Komunijnym, Dziewczynkom sypiącym kwiatki wraz z Rodzicami, Srebrnym Jubilatom Małżeńskim za ufundowanie nowego baldachimu wraz z usztywnieniem, Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji uroczystości oraz za wspólną modlitwę.

2. Przeżywamy ,,tradycyjną oktawę” Bożego Ciała. Msze wotywne o Najświętszej Eucharystii z procesją i modlitwą za Mieszkańców parafii od poniedziałku do czwartku o 19.00. Poczty sztandarowe prosimy o uświetnienie liturgii zgodnie z tradycją przyjętą w parafii. Nie ma konieczności prowadzenia księdza. Prosimy o niezamiatanie kwiatów po procesji lecz dopiero przy sprzątaniu w sobotę.

3. W liturgii tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek wspomnienie bł. Bogumiła, bp., patrona Archidiecezji i zakończenie oktawy, po Mszy o 19.00 procesja wokół placu przed kościołem do czterech ołtarzy, o których postawienie prosimy następująco: I ołtarza- Mieszkańców Zbęch, II ołtarza- Mieszkańców Gierłachowa, III ołtarza- Mieszkańców ul. 3 Maja- numery nieparzyste, IV ołtarza- Mieszkańców ul. Szkolnej. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy o 18.00 procesja wokół placu przed kościołem. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4. Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym- od poniedziałku do czwartku po Mszach świętych o 19.00, w piątek po Mszy o 18.00, w niedzielę po Mszy o 11.30, w kaplicy w Zbęchach w niedzielę o 9.30.

5. Zbiórka dla ministrantów we wtorek po Mszy wieczornej o 19.00.

6. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o św. Antonim z Padwy, ,,Misyjne Drogi” oraz do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

7. W środę 9.06. po Mszy o 19.00 i procesji- adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.30 i możliwość spowiedzi u kapłana z innej parafii od 19.45.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty. O najbliższe sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Łowieckiej: Szczepaniak senior, Szczepaniak junior, Pawłowski i Pawlicki.
O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Rubrycka i Walenciak.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie oraz Msza św. rocznicowa dla zeszłorocznych dzieci I-Komunijnych i ich rodzin o 15.00.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: zamontowano ramę i drzwi do łazienki wraz z częścią sanitariatów oraz wykonano ,,wyprawki”.