OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

1. Do wieczności odeszły: śp. Irena Bladocha ze Zbęch, pochowana w czwartek, 16.03. na cmentarzu w Lubiniu oraz śp. Małgorzta Mielcarek z Jerki, która zostanie pochowana we wtorek, 21.03., o godz. 12:00, na cmentarzu w Jerce. Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…

2. W poniedziałek rozpoczynamy ,,Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”- od 19-25 marca. Będziemy polecać tę intencję w modlitwie różańcowej. W liturgii tygodnia: w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Na Mszy o 8:30, będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. Rekolekcje parafialne od 18-22.03. Dzisiaj po Mszy o 11:30, katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami oraz poświęcenie świec. Msze św. w czasie rekolekcji- od poniedziałku do środy: o 16:00 w Zbęchach i 18:00 w Jerce. Po Mszach wieczornych adoracja i wielbienie do godz. 20:00. Biuro parafialne w czasie rekolekcji nieczynne, sprawy nagłe- telefonicznie. Przypominamy o próbach scholi we wtorki o 16:30. Zapraszamy nowe dzieci.

4. Od wtorku do czwartku odbędą się rekolekcje szkolne ZS w Jerce. Polecajmy dzieci i młodzież w naszych modlitwach. We wtorek nie będzie Mszy o 8:30.

5. Do nabycia Paschaliki Caritas- 12 zł. Dzieci mogą zabrać skarbonki na jałmużnę postną dla osób starszych. Skarbonki przynosimy w darach w Wielki Czwartek.

6. Dzieci z grupy Misyjnej, dzisiaj po każdej Mszy oraz za tydzień, będą rozprowadzać palmy, na rzecz adoptowanych dzieci z Indonezji.

7. Nabożeństwa pasyjne o stałych porach. Zachęcamy do rodzinnego udziału.

8. W czwartek o 19:00, w Kinie Parafialnym- film ,,Maryja z Nazaretu”- część druga. Zapraszamy.

9. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, w najbliższą sobotę, będzie o godz. 9:30. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc. Tel.: 535-243-245. Film ,,Opiekun”, dzisiaj o 18:00, w kinie w Gostyniu.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, oraz za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii oraz na daninę diecezjalną. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Łowieckiej: Ślotała, Dusza, Michałkowski, Mania. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Skiba i Tyrka.

11. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały przewodnik” dla dzieci, pozostałe czasopisma do zabrania. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i rekolekcji!