OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.04.2022

1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzą Siostry Jezusa Miłosiernego. Msze święte z konferencjami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy- w Zbęchach o 16.00, w kościele parafialnym o 18.00. Po Mszy św. o 18.00 pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu. W najbliższy wtorek nie będzie Mszy św. o 8.30.

2. Od wtorku do czwartku uczniowie naszej szkoły będą przeżywać rekolekcje szkolne. Polecajmy ich wzrost duchowy w naszych modlitwach.

3. Spowiedź wielkopostna z udziałem kapłanów dekanatu, w środę 6.04.2022. W kościele parafialnym: 9.00-10.00 oraz 19.30-20.30, w Zbęchach: 15.00-16.00.

4. Nabożeństwa wielkopostne o stałych godzinach.

5. Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 3 maja o godz. 1.00 w nocy. Powrót w godzinach popołudniowych, koszt 75 zł. Zapisy telefoniczne: 784 232 281, 535 243 245.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed Mszą św. o 11.30 będzie uroczysta procesja z palmami. Do udziału zachęcamy całe rodziny, a zwłaszcza dzieci. Gromadzimy się pod krzyżem na parkingu przed kościołem, gdzie rozpoczniemy liturgię. Kierowców prosimy o takie parkowanie samochodów, aby możliwe było przejście do kościoła.

7. W naszej parafii trwa ,,sztafetowy” post o chlebie i wodzie z intencją wyproszenia pokoju na świecie. Osoby chętne do poszczenia mogą się zapisać, przy wyjściu z kościoła.

8. Bardzo dziękujemy Życzliwym Parafianom za inicjatywę porządkowania terenu przed cmentarzem parafialnym w miniony wtorek. Wszystkim biorącym udział w tej pracy, za wysiłek, zaangażowanie, użyczenie sprzętu i maszyn, wyrażamy wdzięczność. Bóg zapłać! Dziękujemy również za wycinkę krzewów wokół kościoła oraz wywiezienie gałęzi specjalistycznym sprzętem. Ufamy, że dzięki tej pracy i zniwelowaniu zbędnych krawężników, poprawi się drożność na przykościelnym parkingu.

9. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów w sobotę o 10.00.

10. Kiermasz palm i stroików wielkanocnych dzisiaj po każdej Mszy świętej oraz w przyszłą sobotę i niedzielę, przy wyjściu z kościoła. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na misje.

11. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami. Po katechezie spotkanie organizacyjne dla rodziców w sali parafialnej.

12. W przyszłą niedzielę, 10.04.2022, spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Spotykamy się w pustelni św. Charbela w Belęcinie Nowym, na Mszy świętej o 16.30.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Witosa: Wędziński, Szopny, Woźny, Rzepka. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Nowicka i Hasik.

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii składane na tacę i wpłacane na konto,  za ofiary na daninę diecezjalną i kwiaty do Grobu Pańskiego.

15. Klerycy poznańskiego seminarium zapraszają do udziału w kleryckiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy w piątek, 8.04.2022, po Mszy św. o godz. 18.00 z poznańskiej katedry do Nadziejewa. Więcej informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl.

16. Stowarzyszenie Porozumienie Ziemia Kościańska zachęca do udziału w Rowerowej Drodze Krzyżowej, w Niedzielę Palmową, 10.04.2022. Początek o godz. 14.00 przed kaplicą w Kopaszewie. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

17. Polecamy prasę: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” o św. Faustynie Kowalskiej oraz nowość- kwartalnik, pt. ,,Historia”, przedstawiający sylwetki wybitnych Wielkopolan, w cenie 7zł. Osoby chętne do nabywania kwartalnika prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.

18. Dziękujemy za dostarczone materiały opatrunkowe dla Ukraińców. Zostały one przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas.

19. W związku ze zniesieniem obostrzeń sanitarnych, nie ma obowiązku noszenia maseczek w kościele. Można również używać wody święconej w kropielnicach.

20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i owocnego czasu rekolekcji!

Pomoc dla Ukrainy