GŁOSZENIA PARAFIALNE -23. NIEDZIELA ZWYKŁA-10.09.2023

1. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Helena Nowak z Jerki. Pogrzeb miał miejsce w piątek, 8.09.2023, na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. Dzisiaj odpust Narodzenia NMP w Lubiniu, o godz. 11:30. W liturgii tygodnia: w środę wsp. św. Jana Chryzostoma, bp. i dK., w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wsp. NMP Panny Bolesnej, w sobotę wsp. św. mm. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp.

3. Za tydzień, zbiórka do puszek na KUL, WT UAM w Poznaniu i szkoły katolickie.

4. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za wszelką pomoc w organizacji Dożynek parafialno- sołeckich. Ufamy, że tego typu uroczystości będą dla naszej społeczności umocnieniem wiary, budulcem dobrych relacji międzyludzkich, przestrzenią współpracy i kreatywności oraz okazją do wspólnego uwielbiania Boga, świętowania i radosnego odpoczynku.

5. W sobotę, 16.09., o godz. 9:00, odbędzie się obowiązkowy wyjazd formacyjno- integracyjny do Puszczykowa, dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Koszt 40 zł.- płatne w autokarze. W programie: zapoznanie się z postacią bł. brata Józefa Zapłaty- w klasztorze Braci Serca Jezusowego, konferencja duchowa, wspólna modlitwa, adoracja i okazja do spowiedzi, msza święta oraz integracja przy ognisku. Wyjazd sprzed kościoła, powrót ok. 16:00.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii. W tym tygodniu, założono nową papę na jednym z dachów- przy okazji zauważyliśmy, że konieczny jest remont komina, wylano również betonowe podpory pod filary wiaty parafialnej.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Kościuszki: Chrastek, Lewandowski, Skorupski, Waszak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Sobolewska i Kuczma.

8. Księża filipini ze Świętej Góry organizują pielgrzymkę do sanktuarium MB w Guadalupe, w Meksyku. Wyjazd w styczniu 2024r. Szczegóły na plakacie w gablocie i pod nr tel.: 506-055-149.

9. Do nabycia:,,Przewodnik Katolicki” oraz „Mały przewodnik” dla dzieci o beatyfikacji rodziny Ulmów. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Dzieciom i młodzieży oraz Pracownikom oświaty, życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Szczęść Boże!