OGŁOSZENIA PARAFIALNE -21. NIEDZIELA ZWYKŁA-27.08.2023

SOBOTA-2.09.2023- GODZ. 9.00-18.00

9.00-10.00- Wspólnota Żywego Różańca

10.00-11.00- Grupa Modlitewna św. Izydora ze Zbęch

11.00-12.00- Mieszkańcy Jerki (ul. Łowiecka, Śremska, Dworcowa, 3 Maja, Łąkowa, Lipowa, Działkowa, Nowa, Kościuszki)

12.00-13.00- Mieszkańcy Jerki (ul. Kościańska, Krótka, Witosa, Pl. Powstańców)

13.00-14.00- Mieszkańcy Jerki (ul. Szkolna, Polna, Ogrodowa, Leszczyńska, os. Brzozowiec)

14.00-15.00- Mieszkańcy Zbęch

15.00-16.00- Mieszkańcy Gierłachowa oraz Grupa Modlitewna Miłosierdzia Bożego

16.00-17.00- Dzieci pierwszokomunijne tegoroczne i przyszłoroczne oraz pozostałe dzieci z rodzicami

17.00-18.00- Służba Liturgiczna, kandydaci do Bierzmowania oraz pozostała młodzież

18.00- Msza św. na zakończenie z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych

Zachęcamy do adoracji indywidualnej o dowolnej godzinie. Zadbajmy o to, aby nie zabrakło adorujących. Módlmy się o duchowe owoce adoracji w naszych rodzinach.

1. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Augustyna, bp. i dK., we wtorek wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jeszcze dzisiaj i jutro trwa odpust w Górce Duchownej, a w naszym dekanacie, suma odpustowa ku czci MB Pocieszenia, dzisiaj o 12:00, w Bielewie. Od 26.08.-3.09., trwa Wielki Odpust Narodzenia NMP w Tulcach. Szczegółowy plan tego odpustu jest umieszczony w gablocie i na FB parafialnym. W przyszłą niedzielę, 3.09., o 12:00, odpust parafialny św. Idziego, w Czerwonej Wsi.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Obchód chorych z sakramentami, w piątek, od 10:00. Spowiedź św. wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu, w piątek, od 17:00. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 7:45, Różaniec o 8:00 i Msza św. o 8:30.

3. W sobotę, w naszej parafii, przypada doroczna, całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy plan adoracji jest dostępny w gablocie.

4. W przyszłą niedzielę, 3.09., będziemy przeżywać Dożynki Parafialno- Sołeckie. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, zostanie odprawiona o godz. 11:30. Po modlitwie, Pani Sołtys Jerki wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich, zaprasza wszystkich na poczęstunek do naszego parafialnego ogrodu. Przy tej okazji będzie można zobaczyć ciekawą wystawę fotografii, naszej Parafianki, przedstawiającą ptaki występujące w Jerce.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Kościuszki: Lubiejewski, Grzegorczyk, Tadeusz, Włodarczak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kraśniewska i Kraśniewska.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii. W tym tygodniu, m.in., rozpoczęto wykładanie płytek podłogowych w trzech pomieszczeniach oraz położono deski kompozytowe na tarasie, za salą parafialną.

7. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem „,5 minut z Bogiem” na wrzesień. Do zabrania „Dobre Nowiny” i „List do chorych”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia pracy lub wypoczynku. Szczęść Boże!