OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14. NIEDZIELA ZWYKŁA 9.07.2023

1. W liturgii tygodnia: we wtorek święto św. Benedykta, op. patrona Europy, w środę, wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i m., w czwartek wsp. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę wsp. św. Bonawentury, bp. i dK.

2. W przyszłą niedzielę, 16.07., przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Do kaplicy w Zbęchach, na mszy św. o godz. 10:00, wprowadzamy obraz maryjny pod tym wezwaniem, czyli wizerunek Matki Bożej Szkaplerznej z Dzieciątkiem. W związku z tą okolicznością, będzie można przyjąć szkaplerz karmelitański- szczególną ochronę Matki Bożej dla Jej czcicieli i udział w modlitwach oraz darach duchowych Zakonu Karmelitańskiego. Osoby pragnące przyjąć szkaplerz, mogą to uczynić, będąc w stanie łaski uświęcającej, aby przyjąć Komunię świętą oraz zobowiązują się do odmawiania codziennej, dowolnej modlitwy maryjnej. Szkaplerze będą przygotowane oraz zostaną poświęcone i uroczyście nałożone podczas specjalnej modlitwy.

3. Dzisiaj o 15:00, zapraszamy na rodzinne popołudnie do parafialnego ogrodu. Będzie kawa, lemoniada, lody na patyku oraz prezentacja naszych nowych stołów i ławek ogrodowych. Dla dzieci będzie możliwość przejażdżki czterokołowym pojazdem (tylko pod opieką rodziców lub dziadków), gry zręcznościowe lub gra w koszykówkę do nisko zawieszonej obręczy. Można również przynieść domowe ciasto i pochwalić się swoimi wypiekami. Bądźmy razem, aby tworzyć wspólnotę.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty, oraz za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Lipowej: Kołodziej, Musielak, Wachowiak, Barcz senior. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Staśkiewicz i Gołembka.

5. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” i ,,Mały Przewodnik” dla dzieci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia pracy lub wypoczynku. Szczęść Boże!

6. Zachęcamy do pielgrzymowania do Ziemi Świętej, w terminie od 13-21.02.2024. Koszt 1800zł + 650USD. Szczegółowy program w gablocie. Zapisy u ks. Marcina Przybylskiego, pod nr tel.: 536-551-955.