OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18. NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.08.2021

1. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych dzisiaj po Mszy o 10.00 w Zbęchach, oraz po 11.30 w Jerce. Ofiarami wspieramy misjonarzy.

2. W dzisiejszą niedzielę 1.08 od godz. 12.00 do poniedziałku 2.08. godz. 24.00, we wszystkich kościołach parafialnych, można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpust zupełny Porcjunkuli- za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

3. Do poniedziałku 2 sierpnia w Osiecznej trwa odpust ku czci NMP Królowej Aniołów z Porcjunkuli. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

4. W liturgii tygodnia: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca- możliwość spowiedzi w te dni od 17.30- 17.50, w środę- wsp. św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, w piątek święto- Przemienienie Pańskie, w sobotę wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty. O najbliższe sprzątanie prosimy Rodziny- z ul. Łowieckiej: Szczepaniak, oraz z ul. Śremskiej: Mikołajczak, Bartkowiak, Rachmajda. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Nowicka i Hasik.

6. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu rozpoczęto montaż kuchni przy naszej sali duszpasterskiej. Zgodnie z apelem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na poszkodowanych w tegorocznych powodziach w Polsce i innych krajach Europy.

8. Polecamy Bożej Opatrzności naszego organistę- Pana Stefana Głowackiego, prosząc o łaskę powrotu do zdrowia dla niego.

9. Dziękujemy Pani Kindze Kaźmierczak- organistce ze Zbęch za prawie 11- letnią posługę liturgiczną w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu, tam gdzie Pan Bóg poprowadzi.

10. Od 3-13 sierpnia przebywam na drugiej części urlopu. W dniach od 3-11 sierpnia będzie mnie zastępował ks. prob. Wieńczysław Nowak, który będzie spowiadał przed Mszą w dni powszednie od 17.30- 17.50, 12-13 sierpnia Mszę odprawi ojciec benedyktyn z Lubinia. Biuro parafialne w czasie urlopu nieczynne. Telefon parafialny czynny w sprawach pilnych, tzn. w sprawie pogrzebu lub wezwania do chorego.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w czasie pracy lub wypoczynku. Szczęść Boże!