OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19. NIEDZIELA ZWYKŁA– 7.08.2022

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Dominika, pr., we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. i m., patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, dk. i m., w czwartek wsp. św. Klary, dz.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom pikniku pożegnalnego ks. Przemysława. To wydarzenie pokazało jak bardzo potrzebujemy wspólnoty i bycia razem.

3. W związku z ogromną ilością intencji Mszy św. pogrzebowych, których jeden kapłan nie jest w stanie odprawić w ciągu jednego roku, jak nakazuje Prawo Kanoniczne, wprowadzamy zmianę. Od dzisiaj, przy pogrzebie, będą przyjmowane po dwie intencje indywidualne za jednego zmarłego- np. od współmałżonka lub dzieci, a od pozostałych członków rodziny i znajomych tylko intencje na Msze św. zbiorowe, które będą w miarę możliwości odprawiane w środy na Mszy nowennowej. Wszystkie intencje przyjęte wcześniej zostaną odprawione indywidualnie.

4. We wtorek o 16.30, spotkanie scholi.

5. W środę, po Mszy wieczornej, zapraszamy na wspólną półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem scholi, ministrantów i dzieci z grupy misyjnej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dożynki Wiejskie Jerki, w związku z tym odbędzie się Msza św. polowa przy remizie OSP o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 11.30, pozostałe Msze bez zmian.

7. W przyszłą niedzielę również będziemy gościć misjonarza oblata z Madagaskaru, o. Grzegorza Janiaka, który będzie przewodniczył liturgii i wygłosi słowo Boże. Ofiarą złożoną na tacę wesprzemy dzieła misyjne ojców oblatów.

8. Odpust ku czci NMP Wniebowziętej w Charbielinie od 11-15 sierpnia. Program dostępny gablocie.

9. Organizatorzy pielgrzymki do Medjugorje z Grodziska Wlkp, informują, że maję jeszcze 3 wolne miejsca. Termin 20.08.-29.08., koszt 670zł i 22 euro. Szczegółowe informacje dostępne w gablocie i pod numerem telefonu 513 055 480.

10. Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd 15 września (czwartek) o godz. 7.00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt z ubezpieczeniem 50 zł. Zapisy do 25.08. pod nr tel. 535 243 245 (Teresa Dominiczak), lub 609 328 815 (Anna Józefiak).

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Żołędziejewska, Łukaszewski junior, Łukaszewska, Lubiejewski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Piotrowicz i Suchora.

12. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik”i ,,Misyjne Drogi”, pozostałe tytuły do zabrania.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia pracy lub urlopu!