OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM- 3.01.2021

Boże Narodzenie

1. W liturgii tygodnia: w środę uroczystość Objawienia Pańskiego- w nazewnictwie zwyczajowym- ,,Trzech Króli”, jest to Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Msze święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy w porządku niedzielnym, tj. 8.00, 10.00- Zbęchy, 11.30- transmitowana. Taca przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Kadzidło i kredę wraz z węgielkiem będzie można nabyć przed liturgią u ministrantów za dobrowolną ofiarę. Po powrocie do domu rozpalmy węgielek, nasypmy kadzidło, którego wonny dym jest symbolem naszej modlitwy unoszącej się do Boga, a kredą oznaczmy drzwi, prosząc o błogosławieństwo dla domu. W czwartek- I czwartek miesiąca- Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o 18.00. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego- kończąca liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

2. Trwa akcja kolędników misyjnych, która w tym roku ze względów bezpieczeństwa odbywa się zdalnie. Na stronie internetowej naszej parafii jest już zapowiadany film, na którym nasi mali kolędnicy wykonują kolędy i opowiadają o Maasajach. Ofiary na rzecz misji można składać do końca stycznia w kościele i kaplicy- do specjalnie oznaczonych skrzynek, na konto parafialne z dopiskiem ,,Kolędnicy Misyjni”, jak również do puszek wystawionych na stacji ,,MOYA” w Jerce oraz w Punkcie Obrotu Paszami i Wytwórni Pasz ,,Lira”- dzięki życzliwości Zarządu Firmy. Dzieciom- kolędnikom, ich Rodzicom i Opiekunom- p. Ani i p. Grzegorzowi, dziękujemy za kreatywność, ofiarność i zaangażowanie na rzecz ubogich z krajów misyjnych.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece i kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Polnej- Nowak, Konieczny, Lubiejewski, Szajewska i Frankiewicz.
O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Bukowiecka i Ławniczak.

4. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz Parafii wpłacone na konto bankowe i złożone na tacę. Trwa remont całego parteru probostwa, celem pozyskania przestrzeni użytkowej na spotkania grup parafialnych i pogłębianie formacji duchowej. Liczymy się również ze zwiększonymi wydatkami za ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o materialne sprawy naszej Wspólnoty.

5. Msze św. ,,kolędowe” w intencji Mieszkańców poszczególnych ulic- od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem środy 6.01.) o 19.00 i w soboty o 8.30. Zapraszamy przedstawiciela każdej rodziny. Po Mszy modlitwa i błogosławieństwo rodzin, wręczenie książeczek kolędowych wraz z modlitwą w intencji rodzin oraz możliwość nabrania wody święconej. Woda będzie wystawiona z tyłu kościoła w kamiennym pojemniku z kranikiem, a pod nim na półeczce- ręcznie malowane butelki za dobrowolną ofiarę.

6. Harmonogram Mszy św. ,,kolędowych”:

Poniedziałek, 4.01. (godz. 19.00)- ul. Dworcowa, Łąkowa, Pl. Powstańców

Wtorek, 5.01.- ul. 3 Maja

Środa, 6.01. – nie ma Mszy ,,kolędowej”

Czwartek, 7.01.- ul. Szkolna

Piątek, 8.01.- ul. Polna, Leszczyńska, Ogrodowa

Sobota, 9.01. ( godz. 8.30.)- os. Brzozowiec

Poniedziałek, 11.01. (godz. 19.00)- ul. Śremska

7. Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki oraz Misyjne Drogi.