OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2. NIEDZIELA ADWENTU- 5.12.2021

1. Dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. W liturgii tygodnia: we wtorek wsp. św. Ambrożego, bp. i dK, w środę uroczystość- Niepokalane Poczęcie NMP- taca na biedne kościoły w Polsce.

3. Msze roratnie w tym tygodniu: w poniedziałek o 18.00, we wtorek o 7.00, od środy do piątku o 18.00, w sobotę o 8.30. Do udziału w roratach zapraszamy całe rodziny. Dzieci przynoszą lampiony oraz ozdobione serduszko ze swoim imieniem i nazwiskiem. Dzieci, które w danym tygodniu wylosują figurkę, wrzucają kolejne serduszko dopiero w następnym tygodniu, aby dać szansę wylosowania innym dzieciom.

4. W środę 8.12.2021, w dzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP- Godzina Łaski- adoracja Najświętszego Sakramentu od 12.00-13.00.

5. W czwartek 9.12.2021, po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź z udziałem kapłana z innej parafii od 19.00- 20.00.

6. Trwa świąteczna akcja Paczuszka dla Maluszka, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Paczki można zostawiać przed ołtarzem po każdej mszy świętej do 4.01.2022. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na plakacie w gablocie.

7. Caritas Poznań zaprasza na kolędowanie z zespołem Mała Armia Janosika, w kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu, w sobotę 11.12.2021 o 17.00. Koncertowi towarzyszy finał akcji Tytka charytatywna, oraz zbiórka na organizację Wigilii Caritas dla bezdomnych i ubogich. Wstęp bezpłatny.

8. Z radością informujemy, że nasza parafianka, Pani Anna Ryba, w dniu 4.12.2021, w katedrze poznańskiej, po uprzednim przygotowaniu w Szkole Katechistów przy Wydziale Teologicznym w Poznaniu, została ustanowiona przez ks. abp. Stanisława Gądeckiego Katechistką Archidiecezji Poznańskiej. Otrzymana z rąk ks. abp. legitymacja i krzyż, upoważnia p. Annę do pracy ewangelizacyjnej na terenie naszej Archidiecezji, a zwłaszcza w naszej wspólnocie parafialnej poprzez służenie pomocą w liturgii, prowadzeniu modlitwy oraz przygotowaniu parafian do przyjęcia sakramentów świętych. P. Annie, życzymy błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i dziękujemy za podjęty trud ukończenia Szkoły Katechistów. Liczymy, że ta posługa przyczyni się do rozwoju duchowego naszej wspólnoty i pomoże odkryć innym swoje charyzmaty.

9. W sobotę 11.12.2021 mszą wieczorną rozpoczniemy adwentowe rekolekcje parafialne, które potrwają do środy 15.12. Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Wegner z Poznania- archidiecezjalny duszpasterz służby liturgicznej oraz członek Komisji Liturgicznej. Ks. Maciej będzie zachęcał nas do głębszego przeżywania liturgii mszy świętej, pomoże wprowadzić w naszej wspólnocie właściwe postawy liturgiczne Ludu Bożego oraz przeprowadzi szkolenie dla kandydatów na ministrantów oraz starszych.

10. W przyszłą niedzielę, 12.12.2021 po mszy św. o 11.30, katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami oraz poświęcenie medalików.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy, oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Kościuszki: Jędrowiak senior, Jędrowiak junior, Sobczak oraz Wędziński senior. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Michalska i Maćkowiak.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składane na tacę jak i przelewane na konto. W minionym tygodniu spłaciliśmy meble kuchenne z montażem, sprzęt AGD oraz zakupiliśmy materiały na obrusy, zasłony i firany do naszej sali parafialnej.

13. Do nabycia świece Caritas. Duże 18zł, małe 8,50zł. Są już dostępne opłatki wigilijne w kompletach 2 duże, 2 małe oraz luzem małe. Ofiara za opłatki ,,co łaska”.

14. Polecamy prasę ,,Przewodnik Katolicki” oraz do zabrania ,,Dobre nowiny”.

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu Adwentu.

W imieniu Fundacji Tota Tua serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłych rekolekcjach dla małżeństw: RODZINA33,

Rekolekcje rozpoczynają się 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla i potrwają do 23 grudnia.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi Rekolekcji: https://youtu.be/j_Ig-AoCVms

oraz do zajrzenia (na wesoło) za kulisy: https://youtu.be/0avk8_UbA0U

WSZYSTKIE MATERIAŁY MOŻNA BĘDZIE ZNALEŹĆ NA STRONIE: www.rodzina33.pl

Zachęcamy, aby przesłać to zaproszenie do naszych znajomych małżeństw.

Uroczysta inauguracja Rekolekcji będzie mieć miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu – 21 listopada o godz. 11:30.

Uroczyste zakończenie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się z kolei w Święto Świętej Rodziny – 26 grudnia w Sanktuarium Róży Duchownej w Gostyniu.

Można również wesprzeć projekt RODZINA33: https://www.siepomaga.pl/rodzina33

Pozdrawiamy serdecznie.