OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2. NIEDZIELA WIELKANOCYMIŁOSIERDZIA BOŻEGO- 24.04.2022

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego- początek Tygodnia Miłosierdzia oraz zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. O 15.00 Koronka, a po niej spotkanie Misyjnej Grupy Dzieci w sali parafialnej. U naszych Braci Grekokatolików i Prawosławnych dzisiaj przypada Wielkanoc. Mieszkającym w okolicy Ukraińcom- Chrześcijanom obrządku wschodniego, składamy serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Pan Wam Błogosławi, umacnia w wierze i miłości oraz obdarzy Waszą Ojczyznę pokojem i wolnością!

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek- święto św. Marka, ew., we wtorek -uroczystość św. Wojciecha, bp. i m. głównego Patrona Polski, w piątek- św. Katarzyny ze Sieny, dz. i dK., patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Odpust parafialny w Choryni w niedzielę- 1.05. o 12.00.

3. W przyszłym tygodniu- 1.05. Niedziela Biblijna- początek Tygodnia Biblijnego oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Pierwsze nabożeństwo majowe po Mszy św. o 11.30.

4. W środę- 27.04. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Gromadzimy się na Mszy św. o 18.00, a potem ciąg dalszy w sali parafialnej.

5. W czwartek- 28.04. o 19.00 spotkanie grupy synodalnej.

6. W sobotę- 30.04. o 11.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i próba. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 8.05.2022 o 10.00. Do stołu Pańskiego przystąpi po raz pierwszy 21 dzieci. Polecajmy ich rozwój duchowy w naszych modlitwach, wspierajmy również ich rodziny, prosząc o łaskę żywej wiary w Chrystusa i wzajemnej miłości.

7. W sobotę o 13.00- zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Uroczyste przyjęcie kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w niedzielę- 1.05. na Mszy św. o 11.30. Spotkanie dla rodzin nowo przyjętych ministrantów- w tę samą niedzielę o 16.00 w sali parafialnej.

8. Z kiermaszu wielkanocnego zebraliśmy kwotę 1901,47zł, którą przekażemy misjonarzom werbistom na prowadzenie szkoły w Indonezji, oraz księżom sercanom na kopanie studni w Czadzie. Cieszy nas charyzmat misyjny obecny we Wspólnocie. Prośmy Boga o powołania misyjne z naszej parafii.

9. Sprawy gospodarcze:

Cmentarz– Rozpoczęła się inwentaryzacja naszego cmentarza parafialnego. Docelowo powstanie mapa wraz z regulaminem, istniejące kwatery zostaną oznaczone symbolami oraz będą wyznaczone nowe, powstanie również cyfrowa baza danych.

Parking przed kościołem– Przed przejściem dla pieszych zamontowano słupki, prosimy więc o uwagę przy wjeżdżaniu na parking. Prosimy również nie parkować przy dzwonnicy i przed garażem, aby nie blokować wjazdu do probostwa. Po przeniesieniu krzyża misyjnego w bardziej dogodne miejsce, planujemy malowanie stanowisk parkingowych. Zlikwidowaliśmy również śmietnik na placu kościelnym, kubły do bioodpadów i śmieci zmieszanych znajdują się za probostwem.

Krzyże (misyjny, przydrożny, cmentarny)– podjęliśmy rozmowy na temat wykonania nowych krzyży- przy kościele w Jerce, przy kaplicy w Zbęchach oraz na cmentarzu parafialnym. Oczekujemy na informacje na temat odpowiedniego drewna.

10. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na maj, kwartalnik pt.: ,,Historia”, modlitewnik maryjny ,,31 dni z Maryją”- 5 zł oraz do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Witosa: Losy, Landzwojczak, Matuszczak, Sroczyński. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kraśniewska i Kraśniewska.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!

Pomoc dla Ukrainy