OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA WIELKANOCY– 1.05.2022

1. Z naszej Wspólnoty odszedł do wieczności śp. Edmund Duda z Jerki. Msza pogrzebowa w poniedziałek 2.05.2022 o godz. 12.00, pochówek na cmentarzu parafialnym w Lubiniu. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…

2. Dzisiaj Niedziela Biblijna- początek Tygodnia Biblijnego oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zadbajmy o rodzinne czytanie słowa Bożego w tym tygodniu. W przyszłą niedzielę- Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium duchowne w Poznaniu.

3. Do grona Służby Liturgicznej Ołtarza przyjęliśmy 12 kandydatów. Ciesząc się z tej grupy nowych ministrantów, módlmy się w ich intencji, aby wzrastała ich gorliwość i więź z Jezusem obecnym w Eucharystii. Spotkanie dla rodzin nowo przyjętych ministrantów dzisiaj o 16.00 w sali parafialnej.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek- wsp. św. Atanazego bp. i dK., w ten dzień- 2.05., przypada również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, prosimy o wywieszenie flag narodowych, we wtorek -uroczystość św. NMP Królowej Polski- głównej Patronki Polski- Msze św. w porządku niedzielnym, w środę św. Floriana, m.,- wszystkim Strażakom składamy serdeczne życzenia, bezpiecznych akcji i szczęśliwych powrotów do jednostki, w piątek- święto św. app. Filipa i Jakuba.

5. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w dni powszednie- po każdej Mszy św., w niedzielę- po Mszy o 11.30, w kaplicy w Zbęchach- w dni powszednie o 19.00, w niedzielę- przed Mszą św.

6. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy organizowanej przez wspólnotę Żywego Różańca. Wyjazd o 1.00 z 2/3 maja. Jest to archidiecezjalna pielgrzymka dziękczynna za peregrynację kopii Ikony Jasnogórskiej.

7. W czwartek- 5.05. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII. Gromadzimy się na Mszy św. o 18.00, a potem ciąg dalszy w sali parafialnej.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Zbęchach w czwartek od 15.30 i Msza św. o 16.00, spowiedź św. w Jerce w piątek od 17.00 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy i Msza św. o 18.00, w sobotę nabożeństwo I- sobotnie o 7.45, Różaniec o 8.00 i Msza św. o 8.30.

9. Odwiedziny chorych z sakramentami- w piątek od 10.00.

10. W sobotę- 7.05. o 11.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ostatnia próba. Rodziców i rodziny prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w I czwartek i I piątek miesiąca. Uroczystość
I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Pozostałych Parafian zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 12.00. Msza św. niedzielna w Zbęchach będzie w sobotę o 16.00.

11. W niedzielę 15.05. o 13.00, po raz pierwszy odbędzie się odpust w Zbęchach, ku czci św. Izydora Oracza- patrona rolników. Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian, obsługę roczną prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych i niesienie baldachimu w czasie procesji.

12. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, jest jeszcze dodatek ,,5 minut z Bogiem” na maj, ,,Mały Przewodnik”- o św. Urszuli Ledóchowskiej oraz modlitewnik maryjny ,,31 dni z Maryją”- 5 zł.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty. O kolejne sprzątanie- w piątek po Mszy wieczornej, prosimy rodziców dzieci kl. II.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!