OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25. NIEDZIELA ZWYKŁA– 18.09.2022

1. Dzisiaj imieniny naszego ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Dzisiaj również Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za Pracowników mediów, aby służyli prawdzie i dobru. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. W przyszłą niedzielę Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: we wtorek św. męczenników koreańskich- Andrzeja, Pawła i towarzyszy, w środę św. Mateusza, ap. i ew., w piątek wsp. św. o. Pio, prezbitera.

3. W przyszłą niedzielę, w naszej parafii odbędą się Msze prymicyjne, które odprawi o. Albert Kubiak, benedyktyn z Lubinia, wyświęcony na kapłana 27 sierpnia br. Po każdej Mszy św. neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Przedstawicieli grup duszpasterskich zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sali parafialnej, w środę, 21.09.2022 o godz. 20.00.

4. Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii św. W przyszłą niedzielę prosimy rodziców dzieci z kl. III, o odbieranie deklaracji oraz zeszytów do zbierania naklejek ,,Z Ewangelią przez cały rok”.

5. Katechezy przedmałżeńskie, które potrwają przez 6 niedziel, rozpoczną się 25.09.2022, o godz. 14:00, w kościele NSPJ w Środzie Wielkopolskiej. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej zaprasza narzeczonych do udziału.

6. Zapraszamy na rekolekcje dla członków Żywego Różańca w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Zaborówcu, od 14-16.10.2022. Koszt 210 zł. Zapisy u pani Amelii Majorek.

7. Instytut Duchowości Carmelitanum przy Klasztorze Karmelitów Bosych w Poznaniu, zaprasza na 3-letnie studium teologii życia duchowego. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i na ulotkach na stojaku z prasą.

8. Mamy do przekazania trzy tzw. ,,Pudełka życia”, dla osób starszych, chorych i samotnych. Pudełka te są pomocą dla służb ratunkowych, udzielających pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w ich domach. Pudełka można odebrać w zakrystii.

9. W tym tygodniu w naszej sali parafialnej zamontowaliśmy podsufitowy projektor multimedialny oraz rozpoczęliśmy prace odwodnieniowe na cmentarzu. Przygotowujemy się do położenia kostki brukowej za probostwem- z odpowiednimi odpływami, aby po ulewnych deszczach woda nie wlewała się do piwnicy. Życzliwym Parafianom dziękujemy za wykonane dotychczas prace.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Rybczyńska, Chudziak, Deszcz, Walachowski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy rodziny: Zajler i Michałkowska.

11. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci. Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do zabierania za darmo czasopism katolickich, wyłożonych na stoliku z tyłu kościoła.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!