OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.06.2022

ześlij na naszą Parafię Swoje dary i
rozpal w Nas Swoje charyzmaty,
Wlej w Nas ogień Twojej miłości

1. Z naszej Wspólnoty odszedł do wieczności śp. Zbigniew Szymański z Jerki. Pogrzeb odbył się w piątek, 3.06.2022, na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie…

2. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele się okres wielkanocny, rozpoczynamy okres zwykły. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy i zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia: we poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wsp. bł. Bogumiła, bp., patrona Archidiecezji.

4. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach świętych, w sobotę po Mszy wieczornej, w niedzielę po Mszy o 11.30.

5. We wtorek o 16.30, w sali parafialnej, spotkanie scholi.

6. W sobotę o 11.00, zbiórka dla ministrantów.

7. W najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św., dzieci z Grupy Misyjnej, będą rozprowadzać emblematy eucharystyczne do wystroju okien na Boże Ciało. Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na cele misyjne.

8. Zakupiliśmy cztery składane ołtarze na Boże Ciało. Rodziny, którym w tym roku przypada ustawianie ołtarzy, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się, celem zapoznania się z instrukcją obsługi. Montaż jednego ołtarza jest przewidziany na ok. 30 minut, konieczna będzie wkrętarka lub śrubokręt z końcówką imbusową.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Łąkowej: Kulig, Misiak, Maćkowski, Sobkowiak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Dworczak i Kasperska.

10. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik”, do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!