OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023

1. W poniedziałek przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecajmy Bogu Jego posługę w Kościele Powszechnym. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy ,,Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”- od 19-25 marca. Możemy włączyć się w tę modlitwę przy okazji Różańca odmawianego przed Mszą świętą. Jest to dobre przygotowanie do duchowej adopcji dziecka poczętego, które będzie można podjąć 25 marca.

2. Rekolekcje parafialne od 18-22.03.- poprowadzą siostry zakonne ze zgromadzenia Służebniczek Maryi Niepokalanej oraz Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii. W przyszłą niedzielę Msze z naukami rekolekcyjnymi, a po Mszy o 11:30, katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami oraz poświęcenie świec.

3. Do nabycia Paschaliki Caritas- 12 zł. Dzieci mogą zabrać skarbonki na jałmużnę postną dla osób starszych. Skarbonki przynosimy w darach w Wielki Czwartek.

4. Nabożeństwa pasyjne o stałych porach. Zachęcamy do rodzinnego udziału.

5. W najbliższy czwartek o 19:00, rusza Kino Parafialne. Zapraszamy na film ,,Maryja z Nazaretu”, do naszej sali.

6. W przyszłą niedzielę, 19.03., na godz. 18:00, udajemy się do kina w Gostyniu na film, pt.: ,,Opiekun” o św. Józefie. Dojazd we własnym zakresie. Spotykamy się w kinie o 17:30, celem zakupu biletu grupowego. Zapisy do piątku pod nr tel.: 609-328-815.

7. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, w sobotę, 25.03.2023, o godz. 7:00. Zapisy jeszcze tylko do najbliższej środy, pod nr tel.: 535-243-245.

8. Do końca Wielkiego Postu, do zakrystii można przynosić mydło w kostce oraz szczoteczki i pasty do zębów, dla afrykańskich dzieci.

9. Ofiary na daninę diecezjalną można składać przez cały Wielki Post do dużej skarbony lub na tacę. Koperty są wyłożone z tyłu kościoła.

10. W dniu 17.03., z Lubinia, rusza kolejna Ekstermalna Droga Krzyżowa. Zapisy i informacje na stronie internetowej: www.edk.org.pl, ,,EDKlubiń” oraz w gablocie.

11. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania- w piątek, 17.03., I grupa- godz. 18:00 i II gr.- godz.19:15 oraz w sobotę, 18.03., III gr.- godz. 12:00 i IV gr., godz. 13:15. Podział na grupy bez zmian. W razie wątpliwości można dzwonić, tel.: 884-111-347.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, oraz za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii.
O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Łowieckiej: Dykert, John, Wojciechowski, Panowicz.
O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kąkolewska i Golak.

13. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały przewodnik” dla dzieci, pozostałe czasopisma do zabrania. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!