OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 32. NIEDZIELA ZWYKŁA– 6.11.2022

1. Z naszej Wspólnoty odeszła do wieczności śp. Krystyna Maćkowska- Friedrich z Jerki. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 7.11.2022, o 11:00. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. W imieniu pana Organisty przekazujemy serdeczne podziękowania, wszystkim Parafianom, uczestniczącym w pogrzebie jego małżonki, śp. Marii Głowackiej, za obecność, duchowe wsparcie, zamówione Msze święte i wspólną modlitwę.

3. W liturgii tygodnia: w środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wsp. św. Leona Wielkiego, pap. i dK., w piątek wsp. św. Marcina z Tours, bp., taca w ten dzień jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej, w sobotę, wsp. św. Jozafata bp. i m. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich.

4. W piątek, 11.11. przypada Narodowe Święto Niepodległości, dziękujmy Bogu za dar wolności, módlmy się o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie, polecajmy miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych i walczących za naszą Ojczyznę. Kościół, w dniu tego święta, udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Przypominamy, że do 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, nawiedzając cmentarz wraz z modlitwą ,,Ojcze nasz”, ,,Wierzę w Boga” i jakąkolwiek modlitwą w intencjach papieskich.

6. Dzisiaj o 15.00, w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie i próba kolędników misyjnych. Zachęcamy do udziału również nowe osoby. Już dzisiaj zapraszamy dzieci z Grupy Misyjnej oraz wszystkich chętnych, na spotkanie z wolontariuszami misyjnymi z wolontariatu ,,Czadowy Ekonom” ze Śremu, którzy bardzo kreatywnie wspierają misje w Czadzie. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 20.11.2022, o 15:00 w sali parafialnej.

7. Modlitewne spotkanie- wieczór uwielbienia wraz z adoracją i śpiewem- dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i I- szkół średnich, w sobotę, 12.11.2022, tuż po Mszy wieczornej, w kościele.

8. Różaniec z wymieniankami za Zmarłych, od poniedziałku do soboty o 17.30, we wtorki po Mszy porannej. Wymienianki jednorazowe można wrzucać do dużej skarbony z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne pismo.

9. Od dzisiejszej niedzieli czytamy nowe wymienianki roczne za Zmarłych. Nazwiska odczytujemy zgodnie z odmianą stosowaną w języku polskim, rekomendowaną przez prof. Jana Miodka.
W niektórych przypadkach, musimy się przyzwyczaić do nowego brzmienia, co jest jednak zgodne z prawidłową formą językową.

10. Spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny, w przyszłą niedzielę, 13.11.2022, o 15:00. Będziemy gościć Siostrę Dyrektor Stowarzyszenia i jej zastępczynię, które przyjadą do nas z Warszawy.

11. Życzliwym Parafianom dziękujemy za organizację Korowodu oraz Balu Aniołów i Świętych, wypożyczenie sprzętu grającego i świateł, za wykonanie tablicy pamięci z okazji Dnia Zadusznego, wysprzątanie i udekorowanie grobu śp. ks. Prob. Krzysztofa Królika. Dziękujemy również za organizację Mszy św. i procesji na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych, pani Sołtys za udostępnienie namiotu i ławek, panom: Organiście, Grabarzowi, Ceremoniarzowi, Szafarzowi oraz naszym oddanym ministrantom i lektorom za obsługę liturgiczną.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny
z ul. Ogrodowej: Kaźmierczak, Michałowicz, Wachowiak senior, Wachowiak junior. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Walenciak i Lektarska.

13. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci o św. Piotrze.

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, oraz na konto bankowe parafii. Bóg zapłać!

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!