OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA- 29.08.2020

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia: w środę 1 września- 82 rocznica wybuchu II wojny światowej, modlimy się za wszystkie ofiary i poległych w obronie naszej Ojczyzny, w piątek wsp. św. Grzegorza Wielkiego pap. i dK., polecamy Bogu bp. Grzegorza Balcerka w dniu Jego imienin.

2. Msza święta na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego z udziałem Społeczności ZS w Jerce, w środę 1.09. o godz. 8.10.

3. W czwartek 2.09. przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii.
Plan adoracji jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Jerce w czwartek i piątek od 17.00 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy i Msza św. o 18.00, nie będzie Mszy I czwartkowej w Zbęchach z racji całodziennej adoracji w kościele parafialnym, w sobotę rozważanie I- sobotnie o 7.45, Różaniec o 8.00 i Msza św. o 8.30.

5. Obchód chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną w piątek od godz. 10.00. Nowe osoby można zgłaszać telefonicznie lub w biurze parafialnym.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz kwiaty. Za kwiaty dziękujemy również Jubilatom. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Działkowej: Sworowski, Padurek, Jędroszkowiak, Musielak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Sikora i Majchrzak.

7. Msza św. dziękczynna za żniwa z błogosławieństwem płodów ziemi, w przyszłą niedzielę 5 września o 11.30. Po Mszy Delegacje niosące wieńce zapraszamy na spotkanie w sali parafialnej na probostwie.

8. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o osobie, już wkrótce błogosławionego- ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, dwumiesięcznik ,,Misyjne Drogi”, do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

9. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca w Gostyniu od 22-24 października 2021, koszt 170 zł. Zgłoszenia u pani Nadzelatorki.

10. Klub Seniora w Jerce przyjmuje zapisy na wyjazd pielgrzymkowy dla osób starszych i mniej sprawnych, w dniu 15 września br. na Świętą Górę k. Gostynia. Zapisy i wpłata dnia 1 września/ środa w godz. 10.00-11.00 w parku ,,pod grzybkiem”. Osoby spoza klubu proszone są o podanie adresu zamieszkania i nr pesel dla celów ewidencyjnych.

11. Od września powracają Msze poranne we wtorki i w soboty o 8.30 oraz sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do 20.00.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Drogim Uczniom, Dyrekcjom Placówek Edukacyjnych, Gronom Pedagogicznym i innym Pracownikom Oświaty, życzymy pomyślnego Nowego Roku Szkolnego oraz darów Ducha Świętego!

PLAN DOROCZNEJ CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W NASZEJ PARAFII

CZWARTEK 2.09.2020, GODZ. 8.30-18.00

8.30- Msza św. na rozpoczęcie Adoracji

9.00-10.00 – Wspólnota Żywego Różańca

10.00-11.00- Grupa Modlitewna św. Izydora ze Zbęch

11.00-12.00- Mieszkańcy Jerki (ul. Łowiecka, Śremska, Dworcowa, 3 Maja, Łąkowa, Lipowa, Działkowa, Nowa, Kościuszki)

12.00-13.00- Mieszkańcy Jerki (ul. Kościańska, Krótka, Witosa, Pl. Powstańców)

13.00-14.00- Mieszkańcy Jerki (ul.Szkolna, Polna, Ogrodowa, Leszczyńska, os. Brzozowiec)

14.00-15.00- Mieszkańcy Zbęch

15.00-16.00- Mieszkańcy Gierłachowa oraz Grupa modląca się w piątki o 15.00

16.00-17.00- Dzieci I Komunijne tegoroczne i przyszłoroczne oraz pozostałe dzieci z rodzicami

17.00-18.00- Służba Liturgiczna, Kandydaci do Bierzmowania oraz pozostała młodzież

18.00- Msza św. na zakończenie z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych

Zachęcamy do adoracji indywidualnej o dowolnej godzinie. Dbajmy o to, aby nie zabrakło adorujących, tak, aby Jezus w Najświętszym Sakramencie nie pozostawał w osamotnieniu. Módlmy się o duchowe owoce adoracji w naszych rodzinach.