OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 33. NIEDZIELA ZWYKŁA– 13.11.2022

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich, módlmy się za tych, którzy cierpią za wiarę w Jezusa Chrystusa oraz za doświadczających biedy materialnej, moralnej i duchowej.

2. Msze święte w tym tygodniu, od poniedziałku do środy, będą wieczorem, o godz. 19.00. Różaniec z wymieniankami za Zmarłych w te dni, o 18.30, a od czwartku do soboty o 17.30.

3. W liturgii tygodnia: w czwartek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zak., w piątek wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dz. i m.

4. W tym miesiącu trzy Małżeństwa z naszej wspólnoty parafialnej obchodzą swoje Złote Gody.
Są to Sz. P. Katarzyna i Stefan Majchrzkowie, Sz. P. Łucja i Zenon Taczkowscy, oraz Sz. P. Halina i Bogdan Gołembkowie- ze Zbęch. Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych z okazji pięknej 50 rocznicy wspólnoty małżeńskiej, otaczamy modlitwą i dziękujemy za świadectwo wytrwałości i wierności powołaniu. Szczęść Boże!

5. We wtorek o 17:00 próba Kolędników Misyjnych w małej sali parafialnej.

6. W sobotę, 19.11., o 11.00 w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar posługi biskupiej Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego w naszej Archidiecezji.

7. Dzisiaj o 15:00 Spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Od wczoraj siostry nazaretanki nawiedzają naszą parafię, modląc się w domach członków Stowarzyszenia przy ikonie Najświętszej Rodziny oraz relikwiach bł. sióstr męczenniczek i Matki Założycielki- Franciszki Siedliskiej.

8. W przyszłą niedzielę, 20.11., będziemy gościć wolontariuszy z wolontariatu misyjnego ,,Czadowy Ekonom” ze Śremu, którzy dadzą świadectwo swojej działalności na rzecz misji, a po Mszach będą rozprowadzać artykuły z krajów misyjnych. O 15:00, w sali parafialnej, spotkanie dla Grupy Misyjnej i wszystkich chętnych.

9. Za dwa tygodnie, w sobotę i niedzielę 26.11. i 27.11., po każdej Mszy św., w kościele parafialnym, odbędzie się kiermasz wieńców adwentowych, które poświęcimy w I Niedzielę Adwentu- na każdej Mszy św. Organizujący kiermasz, Kolędnicy Misyjni, przekażą zebrane ofiary na cele misyjne. Cena każdego wieńca, to minimum 25zł.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz za wszystkie ofiary składane rzecz parafii.
Bóg zapłać! O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Olszewski, Pawęski, Frydryszczak, Słowiński. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Zielińska i Borowicz.

11. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci o św. Piotrze.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!