OGŁOSZENIA PARAFIALNE -33. NIEDZIELA ZWYKŁA-19.11.2023

Powstanie Wielkopolskie

Już w najbliższą niedzielę będzie można się zapatrzyć we flagi Powstania Wielkopolskiego. Przygotuj się do obchodów 105 rocznicy Zwycięskiego Powstania:)

1. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Katarzyna Frydryszak z Jerki. Pogrzeb miał miejsce w sobotę, 18.11., na cmentarzu parafialnym w Choryni. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Elżbietańskie Centrum Pomocy Ubogim w Poznaniu, uruchomiło Duchową Adopcję osób w kryzysie bezdomności. Zainteresowanych duchowym wsparciem bezdomnych, odsyłamy do parafialnej strony internetowej i FB.

3. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Rafała Kalinowskiego, pr., we wtorek wsp. Ofiarowania NMP, w środę wsp. św. Cecylii, dz. i m., w piątek wsp. św. mm. wietnamskich Andrzeja, pr. i towarzyszy.

4. W najbliższy wtorek, msza św. będzie wieczorem, o 18:00, a w piątek o 17:30.

5. Różaniec z wymieniankami za zmarłych, od poniedziałku do soboty, pół godz. przed mszą św.

6. Dzisiaj, o 15:00, spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

7. W poniedziałek, o 16:00, spotkanie Kolędników Misyjnych.

8. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć wieńce adwentowe.

9. Trwa akcja „Paczka dla niemowlaczka”. Na stoliku z prasą są wyłożone kartki z informacją, co należy zbierać. Prosimy tę kartkę zabrać i przyczepić do zrobionej paczki.

10. Na płocie dzwonnicy zawiesiliśmy baner, prezentujący zdjęcia dzieci z domu dziecka w Kamerunie, gdzie wysłaliśmy czterokołowe pojazdy, zakupione za ofiary zebrane przez Koło Misyjne. Zdjęcia i podziękowania przesłał misjonarz, ks. Dariusz Godawa, założyciel sierocińca.

11. W czwartek o 19:00, zapraszamy do Kina Parafialnego, na film mówiący o miłości, stracie i przebaczeniu, którego przesłaniem są słowa: „Nigdy nie jesteś zupełnie sam”.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Krótkiej: Szczerbal i z os. Witosa: Ryba, Chmielewski, Majorczyk. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Ratajczak i Michałowska.

13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Życzliwemu Parafianinowi, dziękujemy za wykonanie drzwi i bramy w pomieszczeniu gospodarczym.

14. Do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik” dla dzieci oraz „,Misyjne Drogi”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!