OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA ADWENTU- 19.12.2021

1. W liturgii tygodnia: w piątek- wigilia Narodzenia Pańskiego– ostatnia msza roratnia o 8.30, pasterka: o 22.00 w Zbęchach, o 24.00 w Jerce; w sobotę- Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczynająca oktawę- msze św. w porządku niedzielnym.

2. W przyszłą niedzielę 26.12. święto Świętej Rodziny- Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin, taca na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

3. Zakończyliśmy parafialne rekolekcje adwentowe. Jednym z owoców tego czasu jest uaktualnienie postaw liturgicznych w czasie Eucharystii. W praktyce oznacza to, że przed przeistoczeniem klękamy dopiero na sygnał dzwonka- kiedy kapłan wyciąga ręce nad darami, a po przeistoczeniu i ukazaniu kielicha, na sygnał dzwonka wstajemy i w tej postawie trwamy aż do zakończenia śpiewu Baranku Boży. Na błogosławieństwo końcowe przyjmujemy postawę stojącą.

4. Msze roratnie w tym tygodniu- od poniedziałku do czwartku o 18.00, a w piątek o 8.30.

5. Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów dekanatu- w Lubiniu w niedzielę 19.12. od 18.00-19.00 oraz w Choryni w poniedziałek 20.12. od 9.00-10.00 oraz od 19.00-20.00.

6. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów w piątek po roratach.

7. Spotkanie Kolędników Misyjnych w poniedziałek 20.12. po roratach.

8. Rozesłanie Kolędników Misyjnych w niedzielę Świętej Rodziny 26.12.- w Jerce na mszy św. o 11.30., w Zbęchach o 10.00 wraz z inscenizacją po mszy św. oraz zbiórką do puszki. Kolędowanie misyjne w Jerce będzie podczas mszy kolędowych w styczniu. Ofiary będzie można składać przez cały styczeń do skarbony z tyłu kościoła, do puszki podczas kolędowania oraz 6 stycznia w dzień zakończenia akcji.

9. Dzisiaj odbywa się kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez Kolędników Misyjnych. Do nabycia również sianko na stół wigilijny. Stroiki oraz sianko można nabywać za dobrowolną ofiarę. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na rzecz osieroconych i bezdomnych dzieci w ramach Werbistowskiej Adwentowej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu misjonarzy werbistów z Pieniężna.

10. Trwa świąteczna akcja Paczuszka dla Maluszka. Paczki można zostawiać przed ołtarzem po każdej mszy świętej do 4.01.2022. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na plakacie w gablocie.

11. Przedświąteczny obchód chorych z sakramentami odbędzie się w czwartek 23.12. od 10.00. Chorych i starszych spoza stałej listy można zgłaszać w biurze parafialnym lub telefonicznie do środy 22.12.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Kościuszki: Urbaniak, Lewandowski, Skorupski, Waszak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Iwanowska i Chudziak.

13. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składane na tacę jak i przelewane na konto.

14. Do nabycia świece Caritas (zostały już tylko małe 8,50zł), opłatki wigilijne (luzem duże i małe) -za dobrowolną ofiarę oraz kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu na 2022 rok- 3 zł.

15. Polecamy prasę ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o św. Barbarze.

16.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu Adwentu.

Kolędnicy misyjni

W imieniu Fundacji Tota Tua serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłych rekolekcjach dla małżeństw: RODZINA33,

Rekolekcje rozpoczynają się 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla i potrwają do 23 grudnia.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi Rekolekcji: https://youtu.be/j_Ig-AoCVms

oraz do zajrzenia (na wesoło) za kulisy: https://youtu.be/0avk8_UbA0U

WSZYSTKIE MATERIAŁY MOŻNA BĘDZIE ZNALEŹĆ NA STRONIE: www.rodzina33.pl

Zachęcamy, aby przesłać to zaproszenie do naszych znajomych małżeństw.

Uroczysta inauguracja Rekolekcji będzie mieć miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu – 21 listopada o godz. 11:30.

Uroczyste zakończenie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się z kolei w Święto Świętej Rodziny – 26 grudnia w Sanktuarium Róży Duchownej w Gostyniu.

Można również wesprzeć projekt RODZINA33: https://www.siepomaga.pl/rodzina33

Pozdrawiamy serdecznie.