OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023

1. Dzisiaj Pasterki o 22:00 w Zbęchach i 24:00 w Jerce. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 10:00 w Zbęchach i 11:30 w Jerce. Nie będzie mszy o godz. 8:00.

2. We wtorek święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika- msze święte w porządku niedzielnym- na mszy o godz. 8:00, poświęcimy tabliczki nagrobne Powstańców Wielkopolskich spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym, w środę święto św. Jana, ap. i ew.- Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego- wywieśmy z dumą flagi powstańcze (mamy jeszcze kilka sztuk), w czwartek święto św. Młodzianków, mm.- po mszy wieczornej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.

3. Do nabycia sianko wigilijne, małe świece caritas oraz opłatki.

4. Życzliwym Parafianom dziękujemy za ofiarowanie choinek, transport i ustawienie. Dziękujemy również za ich przystrojenie i budowę żłóbka. Dzieciom dziękujemy za wykonanie łańcucha i serc.

5. W przyszłą niedzielę, po mszy o 11:30, odbędzie się nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego. Jest to również Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy się szczególnie modlić o świętość Małżeństw i rodzin.

6. Członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny, z naszej parafii, zbudowali żywą szopkę. Zapraszamy do jej podziwiania i rodzinnego śpiewu kolęd przy tym plenerowym żłóbku, który znajduje się w ogrodzie za salą parafialną. Szopkę można podziwiać już po pasterce, ponieważ jest oświetlona.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Witosa: Kaźmierczak, Wędzińska, Woźny, Rzepka. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Klupczyńska i Kuczma.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii. W tym tygodniu założono oświetlenie w nowych pomieszczeniach i uzupełniono oświetlenie w kościele, zamontowano kratę okienną
i wyszpachlowano elewację nowych toalet. Przywieziono również drewno na parafialną wiatę.

9. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na styczeń oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci. Wszystkim życzymy radosnej Wigilii i błogosławionych Świąt!