OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 25.02.2024

1. W przyszłą niedzielę, 3.03., o godz. 11:30, odbędzie się odpust parafialny św. Kazimierza. Obsługę roczną przejmuje wieś Jerka. Po uroczystej sumie, zapraszamy wszystkich Parafian, na wspólne świętowanie i zupę z kotła pod wiatą parafialną. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy również parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Szczegółowy plan podamy za tydzień.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź i adoracja, w piątek, od 16:30. Obchód chorych będzie przed świętami. Ze względu na kilka wyjazdów pielgrzymkowych w najbliższą sobotę, wyjątkowo nie będzie nabożeństwa pierwszosobotniego i mszy św. porannej. Modlitwy do Niepokalanego Serca NMP, prosimy odprawić indywidualnie.

3. Droga Krzyżowa, w piątek o 17:30, a w kaplicy w Zbęchach o 17:00. Gorzkie Żale- w niedzielę o 15:00. Po Gorzkich żalach, w najbliższą niedzielę, odbędzie się katecheza dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych oraz poświęcenie świec.

4. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz nasze remonty. Koperty można wrzucać do dużej skarbony. Bóg zapłać!

5. Dziękujemy za pomoc w organizacji ,,Ferii bez komputera”. Dziękujemy Paniom z KGW Gierłachowo, KGW Zbęchy, Druhom OSP Jerka oraz licznym indywidualnym Darczyńcom i Opiekunom. Dziękujemy również za umycie okien oraz wypranie zasłon i firan w sali parafialnej.

6. W sobotę, 2 marca, odbędzie się pielgrzymka Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów na Jasną Górę- informacje pod nr tel. (691-211-510) oraz pielgrzymka Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu- wyjazd o 7:00, sprzed kościoła.

7. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, w sobotę 23 marca. Szczegółowe informacje na plakacie.

8. Pielgrzymka śladami św. Faustyny, od 22-25 maja. Koszt 900 zł. Zapisy, z wpłatą 200zł.

9. W czwartek, o 19:00, zapraszamy do kina parafialnego.

10. Dziękujemy za ofiarę na świece oraz sprzątanie kościoła i kaplicy. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. 3 Maja: Małecki, Sołtysiak, Wawrzyniak, Leszczyński. O sprzątanie kaplicy, prosimy Rodziny: Staśkiewicz i Golembka.

11. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz modlitewnik wielkopostny ,,40 dni z Bogiem”- 7zł. Do zabrania ,,Dobre Nowiny”. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

12. Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury, zaprasza do Soplicowa w Cichowie, na koncert ,,Pamięci ludzi niezłomnych”, 1 marca, godz. 17:00.