OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 21.03.2021

1. Z naszej Wspólnoty odeszli do Wieczności, śp. Narcyz Grześkowiak ze Zbęch- Msza pogrzebowa w poniedziałek 22.03, g. 12.30, oraz śp. Barbara Gron z ul. Kościańskiej- Msza pogrzebowa w piątek 26.03, g. 14.00.

2. W liturgii tygodnia: w czwartek 25.03 uroczystość- Zwiastowanie Pańskie. Jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się w sposób szczególny za dzieci nienarodzone. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. W przyszłym tygodniu 28.03- Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej -rozpoczynamy Wielki Tydzień. Palmy do nabycia za dobrowolną ofiarę przy wyjściu z kościoła.

3. Od poniedziałku do środy, w dniach 22-24.03, swoje rekolekcje szkolne w formie on-line, będą
przeżywać Uczniowie ZS w Jerce. Polecamy ich duchowy wzrost trosce i modlitwie wszystkich Parafian.

4. Trwają rekolekcje internetowe, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszone przez ks. Wojciecha Pala. Konferencje dostępne jeszcze w ostatnie dwie środy Wielkiego Postu. Szczegóły na stronie naszej parafii.

5. Spowiedź wielkopostna z udziałem Kapłanów z Dekanatu- w piątek 26.03, od 9.00-10.00
w Jerce, od 12.00-12.30 w Zbęchach oraz od 19.00-20.00 w Jerce.

6. Zbiórka ministrantów w sobotę 27 marca o 11.00. Omówienie liturgii Triduum Paschalnego.

7. Ostatnie nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa- w piątek o 17.30, Gorzkie Żale (transmitowane), poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia, w Niedzielę Palmową o 15.00.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: wyrównano ściany płytami i rozpoczęto wykładanie płytek w toalecie przy małej sali, podwyższono przez wykucie otwory drzwiowe, wmurowano betonowe nadproża- w oczekiwaniu na montaż nowych drzwi.

9. Odbiór alb dla dzieci I-Komunijnych w środę 24.03 od 16.00 w zakrystii.

10. Trwa projekt wsparcia dla Misji, pt.- ,,Zbieramy Dobre Monety”. Szczegóły na plakacie
w gablocie.

11. Do nabycia prasa:
,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.

12. Dziękujemy za składanie ofiar na daninę diecezjalną i kwiaty do Bożego Grobu. Koperty można wrzucać na tacę lub do dużej skarbony.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Gromada senior, Gromada junior, Marciniak, Przybylak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Tyrka i Kosowska.