OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15. NIEDZIELA ZWYKŁA 16.07.2023

1. W liturgii tygodnia: w sobotę święto św. Marii Magdaleny. W przyszłą sobotę, po mszy o 18:00 oraz w niedzielę po mszy o 10:00 (w Zbęchach) oraz po mszy o 11:30, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiarami będziemy mogli wesprzeć zbiórkę funduszy na środki transportu dla misjonarzy.

2. Dzisiaj do kaplicy w Zbęchach, na mszy św. o godz. 10:00, wprowadzamy obraz maryjny Matki Bożej Szkaplerznej z Dzieciątkiem. W związku z tym będzie można przyjąć szkaplerz karmelitański- szczególną ochronę Matki Bożej. Osoby pragnące przyjąć szkaplerz, mogą to uczynić, w stanie łaski uświęcającej oraz zobowiązując się do odmawiania codziennej, dowolnej modlitwy maryjnej.

3. Dzisiaj o 17:00, kiedy minie upał, zapraszamy na rodzinne popołudnie w chłodnym cieniu parafialnego ogrodu. Zapraszamy do obejrzenia ozdobnych kur chińskich oraz nowo posadzonych kwiatów. Zabierzmy ze sobą kiełbasę i chleb, aby w ramach kolacji usiąść wspólnie przy grillu. Na dzieci czekają gokarty, koszykówka, gry zręcznościowe i baranki, które chętnie zjedzą suchy chleb lub obierki od warzyw.

4. W najbliższy wtorek msza św. będzie wieczorem o 18:00.

5. Dla upiększenia naszego parafialnego ogrodu, można przynosić ziemię ogrodową pod róże oraz korę pod iglaki. Worki można przynosić od poniedziałku do piątku, w ciągu dnia, lub po mszy wieczornej. Jeśli, ktoś w tym tygodniu, dysponuje czasem, zapraszamy do malowania drewnianych elementów, które zostaną umieszczone pod zasadzonymi kwiatami. Prosimy o kontakt telefoniczny na numer parafialny, aby ustalić dzień i godzinę.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty, oraz za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Lipowej: Barcz junior i Berus oraz z ul. Nowej: Szymczak i Rychlak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Jędrzejczak i Kuśnierek.

7. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” i ,,Mały Przewodnik” dla dzieci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia pracy lub wypoczynku. Szczęść Boże!

8. Informacje spoza parafii: Stowarzyszenie ,,Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”, organizuje pielgrzymkę odcinkiem Wielkopolskiej Drogi św. Jakuba, z Lubinia do Osiecznej. Wyjście niedzielę, 23.07.2023 o 10:30 sprzed kościoła w Lubiniu. Informacje dostępne na plakacie w gablocie lub pod numerem telefonu dostępnym w zakrystii. Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapisy i informacje u ks. Marcina Przybylskiego, pod nr tel.: 536-551-955.