OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022

Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim Wielki Post, który trwa 40 dni.
Jest to czas pokuty, wyciszenia i nawrócenia.
,,Prochem jesteś i w proch się obrócisz” Rodz. .3,19

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez agresję rosyjską Ukraińców. W Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. O 15.00 spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

2. Caritas Poznańska organizuje internetową zbiórkę pieniędzy na rzecz Ukraińców: https://caritaspoznan.pl/akcje/pomoc-dla-ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje zbiórkę darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dary można przynosić w środę popielcową po każdej Mszy św. do zakrystii. Zbieramy tylko nowe rzeczy: koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy, kubki termiczne, kosmetyki osobiste (szczoteczki, pasty do zębów, szampony, żele pod prysznic, itp.), środki pomocy medycznej (opatrunki, bandaże), gotowe dania w słoikach (pulpety, gołąbki, fasolka), produkty długoterminowe (ryż, kasza, makaron). Sołectwo Jerka bierze również udział w akcji zbiórki dla uchodźców. Zbiórka darów odbędzie się w poniedziałek 28.02.2022- w strażnicy OSP w Jerce od 16.00-19.00. Dary można również dostarczyć osobiście do Pani Sołtys Hanny Frankiewicz do wtorku 1.03. do godz. 18.00. Dary zostaną dostarczone do Gminy Ustrzyki Dolne, a następnie przekazane w punkcie pomocy obywatelom Ukrainy. Oprócz w/w artykułów, zbierane są: jednorazowe kubki, talerze i sztućce, kawa, herbata, mleko w proszku lub w płynie fabrycznie zamknięte, śpiwory, zabawki dla dzieci, pieluchy, płaszcze przeciwdeszczowe, baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki i krótkofalówki.

3. W liturgii Kościoła: 2 marca- środa popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem- w Jerce o 8.30 i 18.00, w Zbęchach o 16.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. W tym dniu obowiązuje post ścisły oraz rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty; w piątek- święto św. Kazimierza, królewicza.

4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa- w piątki o 17.30. Dzieci przeżywają to nabożeństwo pod hasłem: ,,Pokój czyniący. Przez przebaczenie, miłość i odwagę”. Po pierwszej Drodze Krzyżowej, otrzymują planszę w kształcie krzyża oraz pierwszą naklejkę z wizerunkiem ,,apostoła pokoju”, Gorzkie Żale wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę o 15.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Zbęchach w środę popielcową od 15.30 i Msza św. o 16.00 – nie będzie więc Mszy i spowiedzi w czwartek. Spowiedź św. w Jerce w piątek od 16.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy, o 17.30 Droga Krzyżowa i Msza św. o 18.00. W sobotę przypada 16 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Uroczysta Msza święta o 18.00. Nie będzie Mszy św. o 8.30 i porannego nabożeństwa. Nabożeństwo I- sobotnie rozpocznie się medytacją o godz. 17.15, a następnie Różaniec o 17.30.

6. W marcu wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych z okazji I piątku. Tymczasowo zawieszamy Msze święte soboty o 8.30, oraz środowe adoracje wieczorne. Msze św. we wtorki będą o 18.00 do odwołania.

7. Odpust parafialny ku czci św. Kazimierza będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 6.03.2022. Każda Msza niedzielna będzie odpustową. Uroczysta suma o 11.30. Obsługę roczną uroczystości parafialnych przejmuje wieś Jerka.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Witosa: Ryba, Chmielewski, Majorczyk, Józefowicz. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Borowicz i Staśkiewicz.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii składane na tacę i wpłacane na konto.

10. Polecamy prasę: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na marzec, Modlitewnik wielkopostny ,,40 dni z Bogiem” oraz ,,Mały Przewodnik” o św. Kazimierzu.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu. Módlmy się o pokój na Ukrainie. Dobrą formą modlitwy może być ,,sztafetowy” post o chlebie i wodzie z intencją wyproszenia pokoju na świecie. Osoby chętne do poszczenia w poszczególne dni tego tygodnia, mogą się zapisać na listę u przedstawicieli Grup Modlitewnych naszej parafii po każdej Mszy świętej niedzielnej przy wyjściu z kościoła. Wskazania pasterskie na Wielki Post- w gablocie.