OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU- 4.12.2022

1. Dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Módlmy się w intencji naszych braci i sióstr, którzy swoją wiarę wyznają w szczególnie trudnych warunkach, a mimo to trwają mocno przy Jezusie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Mamy jeszcze katolickie kalendarze adwentowe z duchowym przesłaniem dla dzieci w cenie14zł, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Do nabycia również świece wigilijne Caritas, duże 20zł, małe 10zł, opłatki w kompletach 2 duże i 2 małe oraz luzem- za dobrowolną ofiarę, oraz sianko na stół wigilijny- 3zł. Dochód z sianka przeznaczony jest na misje.

3. W liturgii tygodnia: we wtorek wsp. św. Mikołaja bp.- odpust parafialny w Krzywiniu o 18:00, w środę wsp. św. Ambrożego, bp. i dK., patrona pszczelarzy, w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- taca w tym dniu jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce, a od 12:00 do 13:00- w Godzinie Łaski, można przyjść do kościoła, aby się pomodlić.

4. Roraty w poniedziałki, środy i piątki o 18:00.

5. We wtorek, o 17:00, w małej sali parafialnej, odbędzie się próba Kolędników Misyjnych.
Z kiermaszu wieńców adwentowych, zebrano kwotę 1470zł, która zostanie przeznaczona na zakup samochodzików na plac zabaw dla dzieci w Czadzie. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz misji!

6. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych do przedświątecznych odwiedzin z sakramentami.

7. Trwa akcja ,,Paczuszka dla Maluszka”. Z wieńca adwentowego można zabrać papierowe bombki, które zawierają szczegółowe informacje dotyczące zbiórki.

8. W czwartek o 19:00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną i Grupę Synodalną.

9. Dziękujemy za organizację i opiekę w czasie wycieczki naszej scholi i ministrantów, którzy wyruszyli w minioną sobotę do Poznania, zwiedzając m.in. poznańską katedrę.

10. W przyszłą niedzielę, 11.12.2022, o 15:00, spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, oraz za wszystkie ofiary składane rzecz parafii. Bóg zapłać! O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Dembny, Olszak, Danek, Bajsztok.
O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Konopczyńska i Kaźmierczak.

12. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, Kwartalnik Przewodnika ,,Historia”, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci, o św. Janie Apostole- umiłowanym uczniu Pana Jezusa oraz Archidiecezjalny Kalendarz Katolicki na 2023 rok- 5zł. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego czasu Adwentu! Szczęść Boże!

13. Dnia 10.12.2022 od godziny 10:30 na terenie Gminy Krzywiń odbędzie się zbiórka płodów rolnych (słoma, siano, zboże) na rzecz chorego Mikołaja Taczkowskiego z Kopaszewa. Płody rolne prosimy wystawić przed posesję, aby organizatorzy mogli je zebrać i spieniężyć. Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na rehabilitację Mikołaja.

14. Zespół Szkół w Jerce zaprasza na Charytatywny Kiermasz Świąteczny ,,Mikołajki dla Mikołaja”, 11.12.2022 od 14:00-17:00. Szczegółowe informacja na plakacie w gablocie.