OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022

1. Z naszej Wspólnoty odeszła do wieczności śp. Monika Małecka z Jerki. Pogrzeb odbył się w czwartek, 26.05.2022, na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. Dzisiaj o 15.00, w sali parafialnej, spotkanie Grupy Misyjnej.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia: we wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, m., w piątek wsp. św. mm. Karola Lwangi i tow., w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego i koniec okresu wielkanocnego.

4. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o stałych porach, dodatkowe nabożeństwa-w poniedziałek, 30.05. o 19.00 w Gierłachowie i we wtorek, 31.05. o 19.00 w Zbęchach.

5. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w dni powszednie- 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św., a dzisiaj po Mszy o 11.30 i nabożeństwie majowym.

6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa- od środy 1.06.- w dni powszednie po Mszach świętych, w sobotę po Mszy wieczornej, w niedzielę po Mszy o 11.30.

7. We wtorek o 16.30, w sali parafialnej, spotkanie scholi.

8. W sobotę o 10.00, zbiórka dla ministrantów.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Zbęchach
w czwartek od 15.30 i Msza św. o 16.00, spowiedź św. w Jerce w piątek od 16.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy i Msza św. o 18.00, w sobotę nabożeństwo I- sobotnie o 7.45, Różaniec o 8.00 i Msza św. o 8.30.

10. Odwiedziny chorych z sakramentami- w piątek od 10.00.

11. Przypominamy o wyjeździe na Pola Lednickie, w najbliższą sobotę o godz. 8.30. Zbiórka na przystanku autobusowym przy rondzie. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 502-332-322. Zachęcamy zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania. Jest jeszcze 15 wolnych miejsc.

12. Przypominamy również o wyjeździe dla dzieci do Chludowa, w sobotę o godz. 9.15. Zbiórka przed kościołem. Zgłoszenia do poniedziałku pod numerem telefonu: 609-328-815.

13. W sobotę po Mszy wieczornej, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem do 20.00. Zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania, którzy nie mają możliwości wyjazdu na Pola Lednickie.

14. Kongregacja Księży Filipinów ze Świętej Góry zaprasza na Oratoryjny Festyn dla Dzieci i Rodzin z okazji 400-lecia kanonizacji św. Filipa Neri. Festyn odbędzie się w niedzielę, 5.06.2022 od 13.30- 18.00, w ogrodach klasztornych. Szczegóły dostępne w gablocie.

15. W tym tygodniu zakupiliśmy dwa pulpity do naszego kościoła, jeden na miejsce przewodniczenia, drugi do eksponowania księgi Ewangeliarza, celem upiększania świętej liturgii.

16. Trwa inwentaryzacja cmentarza parafialnego. W tym tygodniu został opracowany regulamin oraz oczekujemy na wykonanie mapy poglądowej.

17. Organizujemy zbiórkę starych kluczy, zużytych telefonów komórkowych oraz ostemplowanych znaczków. Przedmioty te, można przynosić do zakrystii po Mszach świętych.

18. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Łąkowej: Cwynar, Stefanek, Jagodziński, Maćkowski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Kuśnierek i Kraśniewski.

19. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na czerwiec oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci.

20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!