OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2. NIEDZIELA ZWYKŁA- 17.01.2021

Boże Narodzenie

1. Z naszej Wspólnoty odeszła do wieczności śp. Maria Mrug z Gierłachowa. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…

2. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień Judaizmu- jest to dobra okazja, aby pomyśleć o korzeniach naszej chrześcijańskiej wiary. Jutro rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (18- 25 stycznia). Pragniemy włączyć się w modlitwę Chrystusa, aby wszyscy Jego uczniowie stanowili jedno. W liturgii tygodnia: we wtorek- wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp., w czwartek- wsp. św. Agnieszki, dz. i m. W tym tygodniu Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Wszystkie Babcie i Dziadków polecamy Bogu w modlitwie, życzymy im pociechy z wnuków oraz miłych rodzinnych spotkań.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy następujące Rodziny z ulicy Ogrodowej: Marciniak, Przybylski, Glinkowski i Wawrzyniak.
O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kuśnierek i Kraśniewski.

4. Bardzo dziękujemy za ofiary kolędowe oraz ofiary na potrzeby parafii- złożone na tacę i wpłacone na konto. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za troskę o materialne sprawy naszej Wspólnoty. Sala parafialna, którą pozyskujemy będzie miała również zastosowanie widowiskowe, z rozwiązaniami audiowizualnymi, nagłośnieniem oraz łączem internetowym, tak aby były możliwe spotkania o charakterze kulturalnym, np. przedstawienia, występy dzieci, koncerty, baliki, itp.

5. W związku z bardzo wysokimi kosztami wywozu śmieci z cmentarza (1444,23 zł- za kontener- od lipca już 5 razy), apelujemy o ograniczenie produkcji śmieci. To co możemy, zabierajmy ze sobą, bio- odpady kompostujmy w przydomowych kompostownikach, ograniczmy produkcję toksycznego i szkodliwego dla środowiska plastiku. Prosimy o rozwagę, odpowiedzialność i obywatelską postawę dla naszego wspólnego dobra. Pamiętajmy też, że większym pożytkiem duchowym dla Zmarłych, jest nasza modlitwa i zyskiwanie odpustów zupełnych, aniżeli najpiękniejsze nawet dekoracje na grobie.

6. Msze św. ,,kolędowe” w intencji Mieszkańców poszczególnych ulic i wsi jeszcze w tym tygodniu- od poniedziałku do piątku o 19.00 i w sobotę o 8.30. Skończyły się ręcznie malowane butelki, ale w zamian za to, będą dostępne inne- z naklejką Trzech Króli. W przyszłości, jeśli będzie zainteresowanie zamówimy ręcznie malowane.

7. Harmonogram Mszy św. ,,kolędowych”:

Poniedziałek, 18.01. (godz. 19.00)- Gierłachowo- od nr 25-56

Wtorek, 19.01.- ul. Działkowa

Środa, 20.01. – ul. Lipowa i Nowa

Czwartek, 21.01.- ul. Kościuszki i Krótka

Piątek, 22.01.- ul. Kościańska

Sobota, 23.01. (godz. 8.30.)- os. Witosa

8. Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci- o św. Agnieszce oraz darmowa gazeta ,,Pomagamy Misjom”.

9. Z powodu hałasu związanego z remontem, Msze św. we wtorki będą się odbywały wieczorem o godz. 18.00, do odwołania.