OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚWIĘTO- CHRZEST PAŃSKI- NIEDZIELA – 8.01.2023

– UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - NIEDZIELA – 1.01.2023

1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Prośmy Wszechmogącego Boga o dar pokoju dla świata, a zwłaszcza dla Ukrainy.

2. Polecajmy Bożemu miłosierdziu zmarłego śp. papieża seniora Benedykta XVI, którego pogrzeb odbędzie się w Watykanie, 5.01.2023. W tym dniu, w naszym kościele odbędzie się Msza św. o 8:30 w Jego intencji wraz z nabożeństwem różańcowym, a o 9:30, w godzinie pogrzebu, zabrzmią dzwony kościelne w całej Archidiecezji. Módlmy się również za naszych zmarłych parafian: śp. Irenę Kraśniewską ze Zbęch, która została pochowana 30.12.2022, oraz śp. Tadeusza Gano z Jerki, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 3.01.2023 o 11:00. Oba pochówki na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

3. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpp. i ddK., w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego- Światowy Misyjny Dzień Dzieci.
Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa kadzidła i kredy- w porządku niedzielnym, taca jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.
W tym dniu, przed każdą Mszą św., w ramach akcji ,,Gwiazda betlejemska”- organizowanej przez Akademickie Koło Misjologiczne z Poznania, będzie można nabyć paczuszkę z kadzidłem i kredą, z których dochód jest przeznaczony na wsparcie Domu Pokoju- sierocińca sióstr elżbietanek w Jerozolimie.

4. W Tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek przed Mszą wieczorną oraz w czwartek przed Mszą poranną o 8:30. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o 7:45, Różaniec o 8:00 i Msza św. o 8:30.

5. Obchód chorych z racji I piątku będzie w lutym.

6. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego kończąca liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie, od godz. 15:00. Kolędę rozpoczynamy od numerów najmniejszych do największych.

Plan kolędy:

wtorek- 3.01.- ul. Kościańska- numery nieparzyste

środa- 4.01.- ul. Kościańska- numery parzyste

czwartek- 5.01.- ul. Lipowa i ul. Krótka (początek od ul. Lipowej)

8. W czasie trwania kolędy, Msze św. w dni powszednie, będą rano o 8:30. Czyli w tym tygodniu- od wtorku do czwartku.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, oraz za wszystkie ofiary składane rzecz parafii. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Halaburda, Lewandowska, Majchrzak, Brzozowski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Gołembka i Wojciechowska.

10. Kolędnicy misyjni będą kolędować dzisiaj od 14:30 na ul. Polnej, Ogrodowej i os. Witosa oraz w przyszłą niedzielę, 8.01., od 14:00, dwie grupy w Gierłachowie i jedna na os. Brzozowiec.

11. Wyjazd kolędników misyjnych na Misyjny Dzień Dzieci do Poznania, w sobotę, 7.01.2023, o godz. 8:00, sprzed kościoła. Zapraszamy do udziału również ministrantów i inne chętne dzieci.

12. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci, oraz ,,Misyjne Drogi”. Wszystkim życzymy Obfitości Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku Pańskim 2023! Szczęść Boże!

13. Parafia Świerczyna organizuje pielgrzymkę do Medjugorie, od 13-21.02.2023. Koszt pielgrzymki 250euro i 750zł, w tym pełne wyżywienie i nocleg w obie strony. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel.: 607-887-805. Zapisy, z wpłatą 200zł, do 15 stycznia.