OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA- ŚWIĘTO- 27.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA- ŚWIĘTO- 27.12.2020

Boże Narodzenie

1. Dzisiaj Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Polecamy Bogu wszystkie Rodziny naszej Parafii, aby były miejscem wzrostu królestwa Bożego i dojrzewania nowych powołań w Kościele. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W liturgii tygodnia: w poniedziałek- święto św. Młodzianków, mm., czwartek- ostatni dzień roku- od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, możliwość spowiedzi oraz Msza św. z nabożeństwem na zakończenie roku kalendarzowego o 17.00, w piątek 1.01. Nowy Rok- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi- Światowy Dzień Modlitw o Pokój, w sobotę- wsp. św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu bpp. i ddK.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek- Msze święte w naszej parafii z racji Uroczystości o 9.00, 11.00 (Zbęchy) i 16.00, w sobotę- o 7.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15- minutowe rozważanie nad tajemnicami Ewangelii, o 8.00 Różaniec prowadzony przez WŻR, o 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.

3. Bardzo dziękujemy Życzliwym Parafianom za ofiarowanie choinek do naszego kościoła i kaplicy, jak również za ich przywiezienie i oprawienie na stojaki. Za przystrojenie drzewek dziękujemy ministrantom. Dziękujemy również za przycinkę załadowanie i wywiezienie gałęzi z ogrodu za probostwem, podstawienie przyczepy i wywóz gruzu z remontu oraz ustawienie szopki betlejemskiej.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Deszcz, Chudziak, Walachowska i z ul. Polnej- Dorsz. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Sikora i Majchrzak.

5. Trwa akcja kolędników misyjnych, która w tym roku ze względów bezpieczeństwa odbywa się internetowo. W tym tygodniu odbędą się nagrania, które zostaną umieszczone stronie internetowej parafii, o czym poinformujemy, gdy to nastąpi. Kolejne spotkanie kolędników 2 stycznia (sobota) o 13.00. Ofiary na rzecz misji można składać w kościele i kaplicy- do specjalnie oznaczonych skrzynek, na konto parafialne z dopiskiem ,,Kolędnicy Misyjni”, jak również do puszek wystawionych od poniedziałku 28.12. na stacji MOYA w Jerce oraz w Punkcie Obrotu Paszami i Wytwórni Pasz ,,Lira” dzięki życzliwości Zarządu Firmy.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz Parafii wpłacone na konto bankowe i złożone na tacę. Trwa remont całego parteru probostwa, celem pozyskania przestrzeni użytkowej na spotkania grup parafialnych i pogłębiania formacji duchowej. Liczymy się również ze zwiększonymi wydatkami za ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o materialne sprawy naszej Wspólnoty.

7. W tym roku, w związku z pandemią, ks. Abp. Stanisław Gądecki odwołał w całej Archidiecezji odwiedziny duszpasterskie w domach. W zamian za to, od 4 stycznia w naszym kościele, będzie dodatkowa Msza św. tzw. ,,kolędowa” w intencji Mieszkańców poszczególnych ulic. Msza kolędowa będzie od poniedziałku do piątku o 19.00 i w soboty o 8.30, a po niej modlitwa i błogosławieństwo rodzin, wręczenie książeczek kolędowych, obrazków z modlitwą św. Jana Pawła II w intencji rodzin oraz możliwość nabrania wody święconej do przygotowanych malowanych butelek celem pokropienia domu. Woda będzie wystawiona z tyłu kościoła w kamiennym pojemniku z kranikiem.

8. Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki oraz Misyjne Drogi.

9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Darów Ducha Świętego do podejmowania nowych zadań, zdrowia i głębokiej chrześcijańskiej nadziei w Nowym Roku Pańskim 2021. Szczęść Boże!