OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO- NIEDZIELA 23.05.2021

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego- dzisiaj kończy się w Kościele okres wielkanocny. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła- Dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach, w środę wsp. św. Filipa Neri, pr., w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dz., patronki naszej Archidiecezji.

3. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym- w dni powszednie po Mszach wieczornych, a w niedziele po Mszy o 11.30, w kaplicy w Zbęchach- w dni powszednie o 19.00, a w niedziele przed Mszą św. Dodatkowe nabożeństwa majowe: w Zbęchach we wtorek 25.05, o 19.15, w Gierłachowie w środę, 26.05 o 19.00.

4. W środę Dzień Matki. Składamy Najserdeczniejsze życzenia naszym Drogim Matkom. Dla Tych, które są wśród nas, modlimy się o pełnię łaski Bożej, pogłębienie i radość daru macierzyństwa, dla Tych, które odeszły do wieczności, o radość Nieba.

5. W czwartek, 27.05 na Mszy św. wieczornej będziemy gościć Kapłanów rocznika święceń 2010. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o św. Florianie, ,,Misyjne Drogi”.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty. O najbliższe sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Śremskiej: Stachowiak, Kubacka, Fabisiak, Janikowski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Jurga i Szymańska.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: zakończono wykładanie płytek w ostatniej łazience i otynkowano dwie ściany.

9. W związku z dodatkowymi nabożeństwami i zjazdem rocznika, biuro parafialne będzie nieczynne po Mszy wieczornej od wtorku do czwartku. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się telefonicznie.