Witamy na oficjalnej stronie internetowej parafii Św. Kazimierza w Jerce

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA- 22.11.2020

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień I Niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego oraz duszpasterskiego. W liturgii tygodnia: w środę wsp. św. mm. wietnamskich- Andrzeja Dung- Lac, pr. i tow., w sobotę imieniny ks. bp. Zdzisława Fortuniaka, którego polecamy Bogu w modlitwie.

Przypominamy, że uczestniczący w liturgii są zobowiązani do dezynfekcji rąk, a także zasłaniania ust i nosa. Mając na uwadze obowiązujące obostrzenia informuję, iż w kościele obecnie mogą przebywać 22 osoby. Pierwszeństwo ma rodzina, która zamówiła intencję. Dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Jednocześnie kieruję do wszystkich prośbę, aby po spowiedzi dokonywano dezynfekcji folii na kratce od konfesjonału, według podanej instrukcji.

Pracujemy nad uruchomieniem strony internetowej naszej Parafii (www.parafia-jerka.pl). Dzięki temu niebawem będzie można sprawdzić ogłoszenia parafialneintencje mszalne. Z czasem pojawi się więcej informacji oraz transmisja Mszy Świętej on-line, o czym poinformujemy, gdy tylko będzie to możliwe.

Od 29.11.2020- 31.12.2020 odbywać się będzie II edycja Ogólnopolskich Rekolekcji ODDANIE 33. Mszę inauguracyjną odprawi ks. Abp. Stanisław Gądecki- 29 listopada, o godz. 10.00 w Katedrze Poznańskiej. Rekolekcje będą emitowane na antenie Radia Emaus- od pn-pt o godz. 5:40 oraz 18:40, a w sob- ndz o godz. 6:40 oraz 15:10. Jest to propozycja formacyjna na czas Adwentu, dla wszystkich, którzy pragną pogłębienia życia duchowego. Zachęcamy do udziału. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej (www.oddanie33.pl).

Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz Parafii wpłacane na konto bankowe oraz składane na tacę. Bóg zapłać za troskę o materialne sprawy naszej Wspólnoty.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy, oraz ofiarę na świece i kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Łagodzkich, Radzkich- juniorów, Radzkich- seniorów i Juszczaków. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Jankowskich i Kurasiaków.

Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik Katolicki.