OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28. NIEDZIELA ZWYKŁA- 10.10.2021

1. Dzisiaj Przeżywamy Dzień Papieski, dziękujemy Bogu za dar papieża Jana Pawła II, jego nauczanie i świętość. W imieniu zdolnej ubogiej młodzieży dziękujemy za wsparcie fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W liturgii tygodnia: we wtorek święto- Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, w środę wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, pr., w piątek wsp. św. Teresy od Jezusa, dz. i dK., w sobotę wsp. św. Jadwigi Śląskiej.

3. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Pracownikom Oświaty składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, sił do pracy oraz satysfakcji z podejmowanego trudu wychowawczego.

4. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i dorosłych od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedzielę po Mszy o 11.30. Różaniec w Zbęchach w dni powszednie o 18.00, a w niedzielę o 9.30. Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii.

5. W czwartek po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi u kapłana z innej parafii- od 19.30- 20.30.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostrę zakonną ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Siostra nazaretanka przybliży nam temat formacji rodzin w Stowarzyszeniu Najświętszej Rodziny, które chcemy założyć w naszej parafii. W niedzielę o 15.00 zapraszamy na spotkanie w sali parafialnej wszystkich zainteresowanych małżonków z dziećmi, a także osoby samotne, które chciałyby włączyć się do Stowarzyszenia lub choćby zainteresować się tematem.

7. W piątek 15.10. o godz.18.00- Msza św. z homilią dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy krótkie spotkanie.

8. Od poniedziałku w biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne.

9. W przyszłą niedzielę 17.10. w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu ks. abp Stanisław Gądecki odprawi Mszę św. rozpoczynającą pierwszy etap Synodu ,,Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” w Archidiecezji Poznańskiej. Synod jest w Kościele instytucją, która
ma na celu ożywić współpracę osób każdego stanu życia: świeckich, konsekrowanych i duchownych. Obecny Synod jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka. Módlmy się w intencji tego dzieła, które ma się dokonać w Kościele celem naszego nawrócenia i ożywienia wiary.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny
z ul. Lipowej: Kaliszewski, Górny, Michalak, Kołodziej. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kokocińska i Adamczyk. Dziękujemy życzliwym Parafianom za pomoc w pracach gospodarczych łącznie ze spawaniem.