OGŁOSZENIA PARAFIALNE -24. NIEDZIELA ZWYKŁA-17.09.2023

PROGRAM WIZYTACJI- PARAFIA ŚW. KAZIMIERZA W JERCE

PIĄTEK-22.09.2023

KS. BP JAN GLAPIAK

10:00- Zbęchy- kaplica filialna św. Izydora Oracza- Msza św. dla chorych i starszych z sakramentem namaszczenia, po mszy litania do MB Szkaplerznej i poświęcenie nowego ołtarza bocznego

11:30- Zespół Szkół w Jerce

15:00- Cmentarz Parafialny- Kaplica przedpogrzebowa, modlitwa przy grobie ś.p. ks. Krzysztofa Królika- Koronka do MB

16:00- Spotkanie z grupami duszpasterskimi- sala parafialna

18:00- Msza z udzieleniem bierzmowania

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynamy Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Zbiórka do puszek na KUL, WT UAM w Poznaniu i szkoły katolickie.

2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski oraz imieniny Arcybiskupa Metropolity, polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach, w środę wsp. św. męczenników koreańskich, Andrzeja, Pawła i towarzyszy, w środę święto św. Mateusza, ap. i ew., w sobotę św. Pio z Pietrelciny, pr.

3. W piątek, 22.09., w naszej parafii, odbędzie się wizytacja pasterska ks. bp Jana Glapiaka. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie. O godz. 10:00, w kaplicy w Zbęchach, odbędzie się msza św. dla chorych i starszych Parafian, z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Zadbajmy o umożliwienie obecności tych osób, które potrzebują umocnienia tym sakramentem. Bezpośrednio po mszy, będzie poświęcenie nowego obrazu MB Szkaplerznej. O 18:00 msza św. z udzieleniem bierzmowania naszej młodzieży. Módlmy się o duchowe owoce tego wydarzenia dla całej wspólnoty.

4. Próby przed bierzmowaniem w środę i czwartek o 20:00. Spowiedź dla rodziców i świadków oraz kandydatów, którzy nie zdążyli się wyspowiadać, w czwartek od 19:00.

5. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii. W tym tygodniu wylano beton pod posadzkę w nowej zakrystii i toaletach, rozpoczęto murowanie nowych ścian oraz założono oświetlenie w korytarzach, poczekalni i biurze parafialnym.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy w czwartek o 16:00, Rodziny z ul. Kościańskiej: Bródka, Jędrzejczak, Klupczyński, Józefowski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy, również w czwartek, Rodziny: Bukowiecka i Ławniczak.

7. Księża filipini ze Świętej Góry organizują pielgrzymkę do sanktuarium MB w Guadalupe, w Meksyku. Wyjazd w styczniu 2024r. Szczegóły na plakacie w gablocie i pod nr tel.: 506-055-149.

8. Do nabycia: “Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały przewodnik” dla dzieci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!