OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6. NIEDZIELA WIELKANOCY- 9.05.2021

1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Do stołu Pańskiego przystępuje 17 dzieci. Wszystkie dzieci I- Komunijne i ich rodziny polecamy modlitwie Parafian. Prośmy dla nich o wzrost duchowy i pogłębienie Tajemnicy Eucharystii. Biały tydzień od poniedziałku do piątku dla wszystkich dzieci z obu grup o 18.00.

2. W liturgii tygodnia: w czwartek wspomnienie NMP z Fatimy, w piątek święto św. Macieja, ap., w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Procesje błagalne o dobre urodzaje z obrzędem błogosławieństwa pól, czyli tzw. ,,Dni Krzyżowe” od poniedziałku do środy o 16.00. W poniedziałek 10.05. w Gierłachowie- gromadzimy się o 15.50 przy krzyżu na dole, procesja i Msza o 16.00 przy krzyżu koło świetlicy. We wtorek 11.05. w Zbęchach- gromadzimy się o 16.00 przy krzyżu, procesja i Msza w kaplicy. W środę 12.05. w Jerce- gromadzimy się o 16.00 przy krzyżu koło P. Małeckich, procesja i Msza w kościele.

4. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym- w dni powszednie po Mszach wieczornych, a w niedziele po Mszy o 11.30, w kaplicy w Zbęchach- w dni powszednie o 19.00, a w niedziele przed Mszą św.

5. W czwartek po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi u kapłana z innej parafii od 19.15- 20.00.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: rozpoczęto wykładanie płytek w ostatniej łazience, kontynuowano cyklinowanie podłóg, malowano ściany drugi raz.

7. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o św. Florianie, ,,Misyjne Drogi” oraz do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

8. Dziękujemy za sprzątanie i przystrojenie kościoła Rodzicom klas II. O najbliższe sprzątanie prosimy Rodziny z Pl. Powstańców: Nadolna oraz z ul. Śremskiej: Misiórny, Fecak- nr 4, Fecak- nr 4a. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kuczma i Zajler.