OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1. NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2023

Spotkanie z KS Tomaszem Kanclerzykiem ze Szczecina z Fundacji Małych Stópek 3.12.2023 [galeria]

Powstanie Wielkopolskie

Już w najbliższą niedzielę będzie można się zapatrzyć we flagi Powstania Wielkopolskiego. Przygotuj się do obchodów 105 rocznicy Zwycięskiego Powstania:)

1. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Barbary, dz. i m., w środę wsp. św. Mikołaja bp.- odpust w Krzywiniu o 18:00, w czwartek wsp. św. Ambrożego, bp i dk., w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, od 12:00- 13:00- Godzina Łaski- adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Roraty w poniedziałki, środy i piątki na mszy wieczornej o 18:00. Dzieci przynoszą kolorowe serduszka do losowania figurki MB oraz wykonane ręcznie kartki świąteczne z własnymi życzeniami dla chorych i starszych Parafian.

3. Do nabycia: wieńce adwentowe, cena min.- 25 zł, kalendarze adwentowe dla dzieci- 14zł, flagi Powstania Wielkopolskiego- min. 40 zł., świece Caritas- duże 20 zł, małe 10 zł, komplety opłatków- ofiara dobrowolna.

4. Rozpoczynamy adwentową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Oraz papierowych bombkach, które znajdą się na wieńcu adwentowym.

5. W związku z awarią ogrzewania, nie będzie środowych adoracji aż do odwołania. Ubierajmy się cieplej do kościoła.

6. W czwartek o 19:00, zapraszamy do Kina Parafialnego, na radosny film o historii św. Filipa Neri.

7. Dziękujemy za wykonanie dekoracji adwentowej. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Witosa: Pruszkowska, Zieliński, Wilkowski, Duszczak nr 12/1. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Bródka i Dziubała.

8. Dzisiaj o 15:00, zapraszamy na spotkanie z księdzem Tomaszem Kancelarczykiem ze Szczecina, prezesem Fundacji Małych Stópek i głównym koordynatorem akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

9. W przyszłą niedzielę, po mszy o 11:30, katecheza dla rodziców i dzieci komunijnych- w sali parafialnej oraz poświęcenie medalików.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Rafał Chwałkowski- ze zgromadzenia salwatorianów, kustosz sanktuarium św. Antoniego w Obornikach Śląskich. Szczegółowy plan podamy za tydzień.

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Nadal zbieramy na uregulowanie rachunku na materiały budowlane.

12. Do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik” dla dzieci oraz „Misyjne Drogi”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!