OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 33. NIEDZIELA ZWYKŁA- 14.11.2021

1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Gertruda Bossy z Jerki. Msza pogrzebowa we wtorek 16.11.2021 o 11.00, pochówek na cmentarzu parafialnym w Jerce. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…

2. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za ludzi, którzy żyją w nędzy materialnej i duchowej, za prześladowanych z powodu wiary, a dla nas o wrażliwość serca na potrzeby innych. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz migrantów koczujących na wschodniej granicy. Ofiary zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas.

3. W liturgii tygodnia: w środę wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zak., w czwartek wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dz. i m., w sobotę wsp. św. Rafała Kalinowskiego, pr.

4. W przyszłą niedzielę 21.11.2021, będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego a zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Papież Franciszek ogłosił ten dzień Światowym Dniem Młodzieży przeżywanym w diecezjach. Młodzież, która przyjęła wczoraj bierzmowanie zapraszamy na Mszę św. o 11.30, a po niej do sali parafialnej na spotkanie przy ciastku i herbacie oraz rozdanie pamiątek.

5. W sobotę 13.11.2021 ks. bp Szymon Stułkowski udzielił bierzmowania 54 młodym ludziom z naszej parafii. Otaczajmy ich modlitwą, aby moc Ducha Świętego prowadziła ich przez życie, umacniajmy ich przykładem żywej wiary i zaangażowania w życie wspólnoty parafialnej. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu i uświetnienie liturgii dla p. Organisty, ministranta Ceremoniarza, Służby liturgicznej, Osób dbających o bieliznę ołtarzową i szaty ministranckie oraz Rodziców bierzmowanej młodzieży. Niech ta praca i podjęty wysiłek przynoszą duchowe owoce
w naszej wspólnocie.

6. Pamiętajmy, że do końca listopada, możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i dowolną modlitwę w ich intencji. Są jeszcze dostępne modlitewniki za zmarłych.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy, za kwiaty oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Kościuszki: Małecki, Frankiewicz, Kurasiński, Losy. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Tyrka i Kosowska.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii, zarówno te składane na tacę jak i przelewane na konto parafii.

9. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz modlitewnik ,,Uwolnieni z czyśćca. Jak pomóc wiernym zmarłym”- 5,90 zł.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.