OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA WIELKANOCY– 8.05.2022

1. Z naszej Wspólnoty odeszła do wieczności śp. Genowefa Podrzycka z Jerki. Pogrzeb odbył się w czwartek, 5.05.2022. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…

2. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza- Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zbiórka do puszek na Seminarium w Poznaniu.

3. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Módlmy się za dzieci komunijne, aby wzrastała w nich miłość do Chrystusa, a przyjęty Najświętszy Sakrament, ożywiał życie duchowe ich rodzin. Biały tydzień od poniedziałku do piątku o 18.00.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek- uroczystość św. Stanisława. bp. i m., głównego patrona Polski i Archidiecezji, w sobotę święto św. Macieja, ap., a w katedrze święcenia diakonatu. Módlmy się w intencji nowych diakonów, aby gorliwie spełniali swoją posługę.

5. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w dni powszednie- po każdej Mszy św., w niedzielę- po Mszy o 11.30, w kaplicy w Zbęchach- w dni powszednie o 19.00, w niedzielę- przed Mszą św.

6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 15.05. o 13.00, po raz pierwszy odbędzie się odpust w Zbęchach, ku czci św. Izydora Oracza- patrona rolników. Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian. Obsługę roczną prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych i niesienie baldachimu w czasie procesji.

7. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik”- o św. Urszuli Ledóchowskiej oraz modlitewnik maryjny ,,31 dni z Maryją”- 5 zł.

8. Życzliwym Parafianom dziękujemy za przeniesienie krzyża misyjnego w tymczasowe miejsce, ofiarowanie i uzupełnienie kostki brukowej oraz wywiezienie piasku i kamieni sprzed kościoła.

9. Rodzicom dzieci klasy II dziękujemy za sprzątanie kościoła. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dekoracje i kwiaty. O kolejne sprzątanie- w sobotę po Mszy porannej, prosimy drugą grupę rodziców dzieci kl. II. Zbęchy: Rodziny- Sikora i Majchrzak.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!