OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18.02.2024

1. W liturgii tygodnia: w czwartek- święto Katedry św. Piotra Apostoła.

2. Msza św., w najbliższy wtorek, będzie wieczorem, o godz. 18:00. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne. Sprawy pilne można załatwiać telefonicznie.

3. Droga Krzyżowa, w piątek o 17:30, a w kaplicy w Zbęchach o 17:00. Gorzkie Żale- w niedzielę o 15:00. Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy.

4. W przyszłą sobotę, 24.02., zapraszamy dzieci, na ostatni dzień ferii, do sali parafialnej, od 10:00-13:00. Również w sobotę, będzie spotkanie Kolędników Misyjnych, o godz. 16:00.

5. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii. Obecnie zbieramy na zapłacenie za wykonane prace murarskie i wykończeniowe. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz nasze remonty. Bóg zapłać!

6. Zapraszamy na rekolekcje Żywego Różańca w Gostyniu, od 1- 3 marca. Zapisy u zelatorów.

7. W sobotę, 2 marca, odbędzie się pielgrzymka Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów ,,Złota Róża”, na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Mogą się zapisywać również osoby spoza apostolatu. Zgłoszenia telefoniczne, u Grzegorza Kaźmierczaka: 691-211-510.

8. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej, w sobotę 23 marca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną śladami św. siostry Faustyny, od 22- 25 maja. Koszt 900 zł. W programie: Świnice Warckie, Głogowiec, Szymanów, Niepokalanów, Warszawa, Łódź i Kalisz. Zapisy, z wpłatą 200zł, u proboszcza.

10. W czwartek, o 19:00, zapraszamy do kina parafialnego na film o świadectwie wiary w świecie akademickim.

11. Dziękujemy za ofiarę na świece oraz sprzątanie kościoła i kaplicy. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. 3 Maja: Dodot- nr 36, Dodot- nr 34, Glapka i Głód. O sprzątanie kaplicy, prosimy Rodziny: Zielińska i Borowicz. Dziękujemy również za wykonanie dekoracji wielkopostnych w kościele i kaplicy.

12. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz modlitewnik wielkopostny ,,40 dni z Bogiem”- 7zł. Do zabrania tegoroczne książeczki kolędowe. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia pracy lub wypoczynku podczas ferii zimowych. Szczęść Boże!

Nasi lektorzy, Filip i Łukasz, wzięli udział w Archidiecezjalnym Dniu Lektora w Poznaniu, w sobotę 10.02.2024. Towarzyszył im również ministrant Marek [galeria]

“Ferie bez komputera” – czas start 🙂 [galeria]