OGŁOSZENIA PARAFIALNE –2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2.01.2021

1. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Joanna Jankowska z Jerki. Msza pogrzebowa odbędzie się we wtorek 4.01.2022 o godz. 12.00. Pochówek na cmentarzu parafialnym w Jerce.

2. W liturgii tygodnia: w czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego, Światowy Misyjny Dzień Dzieci. Msze święte w porządku niedzielnym. Taca na Krajowy Fundusz Misyjny. W ramach misyjnej akcji Gwiazda Betlejemska, w środę wieczorem i w czwartek przed każdą Mszą będzie można nabyć kadzidło, węgielek i kredę do oznaczenia naszych domów. Dochód z tej akcji, organizowanej przez Akademickie Koło Misjologiczne w Poznaniu, jest przeznaczony na rzecz sierocińca Dom Pokoju w Jerozolimie, prowadzonego przez polskie siostry elżbietanki. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego kończące okres Narodzenia Pańskiego.

3. W ramach świątecznego kiermaszu na rzecz osieroconych i bezdomnych dzieci- podopiecznych misjonarzy werbistów z Pieniężna, zebraliśmy 1015,40. Dziękujemy Kolędnikom Misyjnym wraz z Opiekunami oraz wykonawcom ozdób świątecznych. Spotkanie Kolędników Misyjnych on-line na Facebooku @MisyjnyPoznan– w sobotę 8.01.2022, godz. 10.00-11.00. Kolędnicy spotykają się w sali parafialnej.

4. Zakończenie świątecznej akcji Paczuszka dla Maluszka 4.01.2022.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź święta i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 16.30, Msza św. o 18.00.

6. Obchód chorych w styczniu odbędzie się w II piątek miesiąca, czyli 14.01.2022, od 10.00.

7. W przyszłą niedzielę 9.01.2022 o 15.00 spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Kościańskiej: Matyaszczyk, Jędrowiak, Majorczyk, Turek. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kuczma i Zajler.

9. Podobnie jak w ubiegłym roku, z powodu trwającej pandemii nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach. Od środy 5 stycznia w naszym kościele, będą tzw. ,,Msze św. kolędowe” odprawiane w intencji Mieszkańców poszczególnych ulic, a po nich wspólna kolęda, modlitwa, błogosławieństwo rodzin i wręczenie książeczek kolędowych. W tym czasie będą nam towarzyszyć Kolędnicy Misyjni, którzy będą kwestować na rzecz azjatyckich dzieci. I grupa kolęduje w środę, II grupa w piątek, III grupa w sobotę.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii.

11. Polecamy prasę ,,Przewodnik Katolicki” w nowej cenie 7 zł, ,,Mały Przewodnik Katolicki” o św. Janie Bosko oraz ,,Misyjne Drogi”, do zabrania ,,List do chorych”.

12.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu.

Kolędnicy misyjni

W imieniu Fundacji Tota Tua serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłych rekolekcjach dla małżeństw: RODZINA33,

Rekolekcje rozpoczynają się 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla i potrwają do 23 grudnia.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi Rekolekcji: https://youtu.be/j_Ig-AoCVms

oraz do zajrzenia (na wesoło) za kulisy: https://youtu.be/0avk8_UbA0U

WSZYSTKIE MATERIAŁY MOŻNA BĘDZIE ZNALEŹĆ NA STRONIE: www.rodzina33.pl

Zachęcamy, aby przesłać to zaproszenie do naszych znajomych małżeństw.

Uroczysta inauguracja Rekolekcji będzie mieć miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu – 21 listopada o godz. 11:30.

Uroczyste zakończenie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się z kolei w Święto Świętej Rodziny – 26 grudnia w Sanktuarium Róży Duchownej w Gostyniu.

Można również wesprzeć projekt RODZINA33: https://www.siepomaga.pl/rodzina33

Pozdrawiamy serdecznie.