OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2. NIEDZIELA WIELKANOCY- MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- 11.04.2021

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W to Święto prosimy Boga o miłosierdzie dla nas- grzeszników i całej ludzkości. Po Mszy o 11.30 odmówimy Koronkę. Rozpoczynający się Tydzień Miłosierdzia jest okazją do miłosiernej postawy względem bliźniego.

2. W środę 14. kwietnia- Święto Chrztu Polski. Dziękujemy Opatrzności Bożej za włączenie nas jako Narodu do Wspólnoty Kościoła Bożego. Prosimy o wywieszenie w ten dzień flag narodowych i watykańskich.

3. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną rozpoczynającą Tydzień Biblijny oraz Narodowe czytanie Pisma Świętego. Niech kontakt z żywym Słowem Bożym stanie się naszą chrześcijańską codziennością wpływającą na nową jakość naszego życia.

4. Przypominamy o wezwaniu do przestrzegania obostrzeń sanitarnych w czasie celebracji liturgicznych. W naszym kościele może przebywać 20 osób, dla pozostałych będą ławki i krzesła przed świątynią z zachowaniem dystansu, dla chorych, starszych i czujących lęk przed zakażeniem- transmisja na żywo. Prosimy o wyrozumiałość i dbanie o siebie nawzajem w tym trudnym czasie.

5. W gablocie znajduje się informacja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska dotycząca składowania odpadów szkodliwych przez nieuczciwych najemców obiektów lub terenu.

6. Spotkanie katechetyczno- informacyjne dla Rodziców Dzieci I-Komunijnych we wtorek 13.04 o 19.00.

7. Spotkanie dla Rodziców Dzieci klas II w środę 14.04. o 19.00.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: zakończono szlifowanie ścian po szpachlowaniu oraz wymalowano sufit w dużej sali.

9. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci o Świętym Wojciechu.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Kramer, Mikołajczak, Rutkowski, Wiśniewska. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Michalska i Maćkowiak.