OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10. NIEDZIELA ZWYKŁA 11.06.2023

1. Za nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację Eucharystii i procesji. Dziękujemy za przygotowanie i przystrojenie miejsca celebracji, ustawienie krzeseł, rozstawienie namiotu, obsłudze rocznej
z Gierłachowa za niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz wszystkim budującym ołtarze. Dziękujemy pani sołtys i Radzie Sołeckiej w Jerce, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jerce, wszystkim strażackim pocztom sztandarowym, Kołu Gospodyń Wiejskich, panu organiście, panom szafarzom, ceremoniarzowi, służbie liturgicznej, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki wraz z rodzicami oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji uroczystości i modlitwy. Bóg zapłać!

2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek- wsp. błogosławionych 108 Męczenników II Wojny Światowej- odpust ku czci bł. br. Józefa Zapłaty- suma o 18:00, po mszy piknik parafialny za probostwem- serdecznie zapraszamy do wspólnej biesiady, we wtorek wsp. św. Antoniego Padewskiego, pr. i dK., w środę wsp. św. Michała Kozala, bp. i m., w czwartek zakończenie ,,tradycyjnej oktawy Bożego Ciała”- po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy wokół placu przed kościołem. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa- Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów- po mszy św. procesja wokół placu przed kościołem- w tym dniu obowiązuje dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP.

3. Na zakończenie oktawy prosimy o ustawienie ołtarzy na placu przed kościołem, w miejscach oznaczonych krzesłami, oraz przygotowanie dwóch białych zniczów z przykrywkami, na każdy ołtarz zamiast świec, które gasną od wiatru. I ołtarz- Zbęchy, II ołtarz- Gierłachowo, III ołtarz- Jerka, ul. Działkowa, IV ołtarz- Jerka, ul. Łowiecka- numery nieparzyste.

4. Nabożeństwa czerwcowe o stałych porach. W sobotę pielgrzymka ministrantów do sanktuarium MB w Lubaszu. Zapisy i informacje w zakrystii. W przyszłą niedzielę o 15:00 spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty, oraz za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Działkowej: Matuszczak, Kraśniewski, Brygier, Jankowski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Rubrycka i Walenciak.

6. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci z wakacyjną kolorowanką. Do zabrania ,,Dobre Nowiny”. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!