OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023

1. Dzisiaj odpust filialny w Zbęchach, ku czci św. Izydora Oracza- patrona rolników.
Suma odpustowa o godz. 13:00. Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkich Parafian, a po uroczystości na słodki poczęstunek z kawą i herbatą, przy świetlicy wiejskiej.

2. W liturgii tygodnia: w środę wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach, w piątek wsp. św. Filipa Nereusza, pr., Dzień Matki oraz 60. święceń kapłańskich Biskupa Zdzisława Fortuniaka. Wszystkim Matkom składamy najserdeczniejsze życzenia: radości z daru macierzyństwa i błogosławieństwa Bożego, a księdza biskupa polecamy Bożej Opatrzności.

3. Nabożeństwa majowe o stałych porach. W przyszłą niedzielę o 15:00, spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny oraz Marsz dla Życia i Rodziny w Gostyniu- szczegóły na plakacie.

4. W tym tygodniu odbędą się Dni Krzyżowe, nasze doroczne procesje błagalne o dobre urodzaje z błogosławieństwem pól. W poniedziałek, 22.05. modlimy się w Gierłachowie. Gromadzimy się o 15.50 przy krzyżu w dolnej części wsi, skąd wyruszy procesja. Msza św. około 16.00 przy krzyżu w centrum wsi. We wtorek, 23.05., modlimy się w Jerce. Gromadzimy się o 17.50 przy krzyżu koło Państwa Małeckich, następnie procesja i msza św. o 18.00 w kościele. Nie będzie w tym dniu mszy porannej. W środę, 24.05., modlimy się w Zbęchach. Gromadzimy się o 15.50 przy krzyżu koło świetlicy wiejskiej, procesja i msza św. około 16.00 w kaplicy.

5. Kino Parafialne, w czwartek o 19:00. Zapraszamy na film o ks. Janie Kaczkowskim.

6. Przypominamy o pielgrzymce na Jasną Górę, w sobotę, 3.06. Zapisy pod nr tel.: 535 243 245.

7. Rodzicom dzieci klas II, dziękujemy za sprzątanie kościoła, Rodzicom komunijnym dziękujemy za dar ołtarza, a wszystkim Ofiarodawcom za wszelkie datki na rzecz parafii. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Działkowej: Budny, Bendowski, Sworowski, Pudurek. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Perz i Drożdżyńska.

8. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” i ,,Misyjne Drogi”. Misyjny kiermasz książek odbędzie się w Zbęchach w dwie kolejne niedziele. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!