OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4.06.2023

1. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Bonifacego, bp. i m., w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w sobotę, wsp. bł. Bogumiła, bp., patrona Archidiecezji.
Za tydzień zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

2. Procesja Bożego Ciała przejdzie trasą wokół remizy OSP w Jerce. Poprzedzi ją msza święta przy remizie o 9.30. Druga msza, bez łączności z procesją, będzie w kościele parafialnym o 12.00.
I ołtarz (przy wejściu do remizy) stawiają Zbęchy, II ołtarz (przy posesji państwa Kaźmierczaków)- Gierłachowo, III ołtarz (na narożniku placu, obok głazu)- Jerka, ul. Śremska, IV ołtarz (na północnej ścianie remizy)- Jerka, ul. Łowiecka- numery parzyste. O uświetnienie procesji prosimy obsługę roczną, dzieci pierwszokomunijne w uroczystych strojach oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Próba sypania kwiatków we wtorek o 16.00. Kwiatki można przynosić w środę po mszy wieczornej i składać do kosza wystawionego przy wejściu do kościoła.

3. W oktawie Bożego Ciała msze św. za mieszkańców poszczególnych części parafii, w ciągu tygodnia o 18.00, a w niedzielę o 11.30. Po mszy św. procesja wokół placu przed kościołem.

4. W środę po Mszy wieczornej, zbiórka dla ministrantów.

5. Nabożeństwa czerwcowe, w kościele parafialnym, w takim samym układzie jak majowe.

6. W piątek, 9.06. przypada 50. rocznica święceń kapłańskich naszego Arcybiskupa Metropolity ks. Stanisława Gądeckiego. Powierzajmy Dobremu Bogu Jego posługę w Kościele Diecezjalnym i Powszechnym, wypraszając obfitości łask Bożych na dalsze lata.

7. W najbliższy piątek, ks. arcybiskup udzielił wszystkim wiernym archidiecezji, dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W poniedziałek, 12.06., z okazji wspomnienia 108 Męczenników II Wojny Światowej, będziemy przeżywać odpust ku czi bł. br. Józefa Zapłaty. Suma odpustowa o 18:00, po mszy św. zapraszamy wszystkich uczestników na słodki poczęstunek do ogrodu za probostwem.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty, oraz za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Działkowej: Adamski, Jaszkiewicz, Pawlicki, Szymczak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Golembka i Majorczyk.

10. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci z wakacyjną kolorowanką. Do zabrania ,,Dobre Nowiny”. Jeszcze dzisiaj odbywa się misyjny kiermasz książek w Zbęchach. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!