OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

1. Dzisiaj w naszej Wspólnocie witamy ks. Przemysława Sobola, który przez najbliższe tygodnie będzie u nas mieszkał i posługiwał w duszpasterstwie. Życzymy Mu darów Ducha Świętego i dobrej aklimatyzacji pośród nas.

2. Dzisiaj 9. rocznica wyboru papieża Franciszka. Jego posługę w Kościele Powszechnym powierzamy Bożej Opatrzności. Przeżywamy również Dzień modlitw, postu, solidarności z misjonarzami. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom ,,Ad Gentes”.

3. 25. marca br. Ks. Abp Metropolita Stanisław Gądecki obchodzi 30 rocznicę święceń biskupich. W sobotę 26. marca, na Mszy świętej o godz. 11.00, w katedrze poznańskiej, będziemy dziękować Bożej Opatrzności za lata posługi biskupiej Księdza Arcybiskupa oraz 20 lat pasterzowania w Archidiecezji Poznańskiej. Pragniemy otoczyć Go jako Kościół Poznański wdzięczną modlitwą, a jednocześnie wypraszać dla Niego światła Ducha Świętego i opiekę Królowej Apostołów.

4. W liturgii Kościoła: w sobotę uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek- w kościele parafialnym o 17.30, w najbliższy piątek również po Mszy świętej o 8.00, w kaplicy w Zbęchach o 17.00. Gorzkie Żale wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę o 15.00.

6. Powracamy do Mszy świętych we wtorki o 8.30, w soboty o 8.30 i środowych adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 20.00. W piątki Wielkiego Postu będzie dodatkowa Msza św. z Drogą Krzyżową- w ten piątek o 8.00, a w następne o 8.30.

7. W naszej parafii trwa ,,sztafetowy” post o chlebie i wodzie z intencją wyproszenia pokoju na świecie. Osoby chętne do poszczenia w poszczególne dni tego tygodnia, mogą się zapisać u przedstawicieli Grup Modlitewnych, po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz uchodźców. Zebraliśmy 5475,10zł. Dziękujemy również za wszystkie dary przyniesione w środę popielcową. Od dzisiaj, do końca marca, organizujemy kolejną akcję pomocową- zbiórkę materiałów opatrunkowych. Do zakrystii, po każdej Mszy świętej, można przynosić: apteczki, bandaże, plastry, gazy i opatrunki. Nie trzeba ich szczelnie pakować, gdyż przełożymy je do kartonów, które otrzymamy od współorganizatorów zbiórki. Tym razem nie zbieramy innych artykułów.

9. Dzieci z Grupy Misyjnej, wraz z opiekunami, będą wykonywać palmy, w sobotę 19.03. od 10.00, w sali parafialnej. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy dzisiaj do zakrystii, po odbiór skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Zebrane ofiary przynosimy do kościoła w Wielki Czwartek. Zostaną one przekazane na rzecz ludzi starszych i potrzebujących.

10. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00. Gromadzimy się w zakrystii. Spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny w przyszłą niedzielę 20.03. Gromadzimy się na Gorzkich Żalach o 15.00, a potem w sali parafialnej.

11. Informujemy, że kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się od 21.03.2022- 25.03.2022,o godz. 19.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Lesznie.

12. W imieniu organizatorów informujemy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 25.03.2022. Przygotowane są dwie trasy do Świerczyny- 37 i 43 km i jedna do Rawicza- 45 km. Msza święta na rozpoczęcie EDK o godz. 20.00 w klasztorze w Lubiniu. Informacje i zapisy przez stronę internetową www.edk.org.pl

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Witosa: Pruszkowski, Zieliński, Wilkowski, Duszczak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Gołembka i Konopczyńska. Życzliwej Parafiance dziękujemy za wykonanie pięknej dekoracji wielkopostnej przed ołtarzem.

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii składane na tacę i wpłacane na konto. Ofiary na daninę diecezjalną i kwiaty do Grobu Pańskiego, można składać do dużej skarbony z tyłu kościoła. Koperty na daninę są wyłożone na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła. Wysokość daniny wynosi 1,70zł od każdego mieszkańca parafii.

15. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Caritas na stół wielkanocny- 9zł. Polecamy prasę: ,,Przewodnik Katolicki”, Modlitewnik wielkopostny, oraz ,,Mały Przewodnik” o św. Kazimierzu.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu.

Pomoc dla Ukrainy