OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29. NIEDZIELA ZWYKŁA– 16.10.2022

1. Z naszej Wspólnoty odeszła do wieczności śp. Marta Banaszak z Jerki. Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 20.10.2022 o godz. 11.00.

2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i m., we wtorek święto św. Łukasza, ew.- Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia, w czwartek wsp. św. Jana Kantego, pr., w sobotę wsp. św. Jana Pawła II, pap.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światową Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny, tacę przekażemy na Papieskie Dzieła Misyjne.

5. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedzielę po Mszy o 11.30. Różaniec w Zbęchach, w dni powszednie o 18.00, a w niedzielę o 9.30. Zachęcamy do udziału szczególnie rodziny z dziećmi.

6. Fundacja ,,Pomoc z Polski” z siedzibą w Poznaniu oraz Szkolne Koło Fundacji ,,CZADowy EKONOM” ze Śremu, organizuje zbiórkę ciepłych kurtek, koców, bluz i spodni dla walczących ukraińskich żołnierzy. Tylko czyste rzeczy można przynosić przez trzy najbliższe dni-w poniedziałek, wtorek i środę w ciągu dnia i powiesić na wieszaku w przedsionku kościoła.

7. W biurze parafialnym nadal można zgłaszać osoby chętne do coniedzielnych odwiedzin nadzwyczajnych szafarzy z Komunią Świętą. Do końca października można również zamawiać wymienianki roczne na przyszły rok.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Ogrodowej: Wawrzyniak, Dopierała, Akopova, Michalski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy rodziny: Rubrycka i Walenciak.

9. Dziękujemy życzliwym Parafianom za użyczenie podnośnika z koszem, wycięcie drzew na cmentarzu oraz postawienie tablicy informacyjnej z planem cmentarza.

10. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci.

11. W miniona niedzielę odbyło się ogólnopolskie liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę świętą. W naszej parafii była to liczba 466 osób, co stanowi ok. 25% wszystkich parafian. Módlmy się o ożywienie wiary w naszej Wspólnocie, bądźmy świadkami Bożej miłości, szczególnie dla tych, których wiara osłabła, lub nie spotkali nikogo, kto mógłby przekazać im żywą relację z Bogiem.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, jak również przekazane bezpośrednio na konto bankowe parafii. Bóg zapłać!

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!