OGŁOSZENIA PARAFIALNE– 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 28.02.2021

1. Dzisiaj Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami oraz zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom ,,Ad Gentes”.

2. W liturgii tygodnia: w czwartek święto św. Kazimierza, królewicza- dla naszej wspólnoty uroczystość– odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi ks. dr Marcin Głowiński- Rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Składka będzie przeznaczona na wsparcie Seminarium. Obsługę całoroczną poszczególnych uroczystości przejmuje w tym roku wieś Zbęchy.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek spowiedź w Zbęchach od 15.30 i Msza o 16.00, w piątek- spowiedź od 16.30 i Adoracja w ciszy, 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, Uroczysta Msza św.- Rocznica Poświęcenia Kościoła o 18.00, w sobotę-o 7.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15- minutowe rozważanie nad tajemnicami Ewangelii, o 8.00 Różaniec, o 8.30 Msza św.

4. Obchód chorych w I piątek 5 marca od 10.00.

5. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w czwartki po wieczornej Mszy św. W sposób szczególny polecamy wszystkie Rodziny naszej Parafii.

6. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: Droga Krzyżowa- w piątki o 17.30, Gorzkie Żale (transmitowane) poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia w niedziele o 15.00.

7. Przypominamy o rekolekcjach internetowych, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszonych przez ks. Wojciecha Pala. Szczegóły na stronie naszej parafii.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz Parafii. W tym tygodniu m.in. rozpoczęto wykładanie płytek łazienkowych, wykonano montaż urządzenia do zmiękczania wody, zakupiono wełnę mineralną do ocieplenia stropu.

9. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem”- na marzec ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci– o św. Józefie, Dwumiesięcznik ,,Misyjne Drogi”. Do zabrania– ,,Dobre Nowiny”.

10. Otrzymaliśmy Mailowe podziękowanie od Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci za włączenie się w akcję Kolędników Misyjnych… Rozpoczynamy kolejny projekt wsparcia dla Misji- ,,Zbieramy Dobre Monety”. Na parapecie z tyłu kościoła jest wystawiony karton, do którego możemy wrzucać monety i banknoty będące aktualnie w obiegu, lub wycofane z użycia. Jest to zbiórka na rzecz dzieci z domu dziecka w Boliwii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. W zakrystii do nabycia Paschaliki Caritas na stół wielkanocny- 7 zł.

12. Podziękowanie Życzliwym Parafianom za przycinkę i wywóz gałęzi z ogrodu za probostwem.

13. 12. marca wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa- dwie trasy. Lubiń- Świerczyna i Lubiń- Rawicz. Szczegóły oraz zapisy są dostępne na stronie internetowej www.edk.org.pl.

14. Z tyłu Kościoła są wystawione koperty na Daninę Diecezjalną na rok 2021 oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Wysokość daniny od osoby wynosi 1,70. Dziękujemy za wsparcie Kościoła Lokalnego. Koperty można wrzucać na tacę lub do dużej skarbony.

15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Mruk, Kubańda, Hasik, Glumiński. O sprzątanie kaplicy
w Zbęchach prosimy Rodziny: Karwatka i Skiba .

16. W dniach (5- 8 marca; piątek, sobota, niedziela, poniedziałek) będziemy przeżywać Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Wojciech Pal- kapłan i psycholog z diecezji Bielsko- Żywieckiej.

W czasie rekolekcji biuro parafialne będzie nieczynne. W razie pilnych spraw, prosimy o kontakt telefoniczny.