OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24. NIEDZIELA ZWYKŁA– 11.09.2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież. Polecajmy Bogu młode pokolenie, aby wzrastało w mądrości i wierze. Dzisiaj również odpust ku czci Narodzenia NMP w Lubiniu- suma o 11.30.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: we wtorek św. Jana Chryzostoma, bp. i dK., w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek- NMP Bolesnej, w piątek św. mm. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp.

3. W przyszłą niedzielę imieniny naszego ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy o Nim w modlitwie, upraszając Boże błogosławieństwo dla Niego i Jego posługi pasterskiej. Za tydzień również Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

4. We wtorki o 16:30 próba scholi. Zakładamy, że jest to stały punkt w naszej parafii, więc już nie będziemy powtarzać tego ogłoszenia co tydzień. Ogłaszać będziemy, jeśli próba będzie odwołana.

5. Zbiórka ministrantów, w sobotę o 12:00.

6. W sali parafialnej zamontowaliśmy elektrycznie opuszczany ekran do projekcji multimedialnych. Ufamy, że będzie służył naszej wspólnocie przy różnych okazjach. Wyposażyliśmy również pokój dla rekolekcjonisty w dwa, chowane w szafę łóżka, tak, aby nie tracić przestrzeni, gdyż pokój ten jest równocześnie małą salką parafialną dla dzieci.

7. W gablocie przed kościołem znajdują się plakaty szczegółowo informujące o następujących wydarzeniach:

Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie w Poznaniu, w sobotę, 17.09.2022

XXXIII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, 24-25.09.2022

Archidiecezjalne Studium Rodziny w Poznaniu- dla osób, które chcą się zaangażować w działania duszpasterskie na rzecz narzeczonych, małżeństw i rodzin lub pragną pogłębienia wiedzy w tematyce małżeńskiej i rodzinnej. Zachęcamy do udziału.

8. Pielgrzymka do Lichenia wyruszy sprzed kościoła, w czwartek o godz. 7.00. Koszt 76 zł.

9. Święta Góra w Gostyniu organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w dniach od 11-18 lutego. Koszt 2000zł i 570$. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy do czwartku- tel.: 506 055 149.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Urbaniak, Kolańczyk, Marciniak nr 30, Skorupska. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy rodziny: Klupczyńska i Kuczma.

11. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” o św. Piotrze. Na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są również archiwalne numery ,,Gościa Niedzielnego”, ,,Przewodnika Katolickiego” oraz innych czasopism katolickich. Zabierzmy je i czytajmy, aby umacniać swoją wiarę i wiedzę religijną.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!