OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU- 6.12.2020

Kościół-zima

1. Dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W liturgii tygodnia:
w poniedziałek wsp. św. Ambrożego bp. i dK. św., we wtorek uroczystość- Niepokalane Poczęcie NMP- taca na biedne kościoły w Polsce.

2. Roraty w naszym
kościele od poniedziałku do soboty. Poniedziałek- piątek o 7.00, sobota o 8.30.
Serdecznie zapraszamy do udziału i czuwania wraz z Maryją na przyjście Pana.

3. Chorych z sakramentami z racji świąt odwiedzę w piątek 18.12. od 10.00. Chętnych proszę zgłaszać telefonicznie lub w biurze parafialnym.

4. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej naszej Parafii (www.parafia-jerka.pl). Można tam sprawdzić ogłoszenia parafialne i intencje mszalne, oraz zajrzeć na inne ciekawe katolickie strony. W przyszłym tygodniu o godz. 11.00 planujemy transmisję Mszy Świętej on-line. Zachęcamy, zwłaszcza naszych Drogich Chorych i Seniorów, do łączenia się z kościołem parafialnym.

5. Najmłodszych Parafian zachęcamy do udziału w Rekolekcjach Adwentowych dla Dzieci za pomocą naszej strony internetowej (do 24.12.) Rekolekcje on-line, pt. Historia się zaczyna, ja i Święta Rodzina, przygotowała katolicka fundacja ,,Tota Tua” z Poznania. Materiały filmowe będą pojawiały się każdego dnia. Wszystkim życzymy duchowego wzrostu i bliskości z Jezusem w oczekiwaniu na Jego przyjście.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za ofiarę na świece. O sprzątanie w najbliższą sobotę
prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Przybylskich, Wabińskich, Grzelczyków i Marcina Misiaka. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Nowaczyków i Majchrzaków.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz Parafii wpłacone na konto bankowe i złożone na tacę.
Za tydzień składka na inwestycje parafialne. Trwają prace nad montażem kamery i innych urządzeń do transmisji Mszy Św. Bóg zapłać za troskę o materialne sprawy naszej Wspólnoty.

8. Bardzo dziękujemy za ofiarowanie kolejnych pokrowców na ołtarz w kolorach liturgicznych fioletowym i białym, dziękujemy za wykonanie wieńców adwentowych do kościoła w Jerce i kaplicy w Zbęchach.

9. Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki- numer poprzedni z dodatkiem i bieżący, Mały Przewodnik Katolicki – poświęcony postaci św. Mikołaja oraz Dobre Nowiny.

10. W zakrystii można nabyć świece Caritas, duże- 15 zł, małe- 7 zł, opłatki w kompletach 1 duży i 2 małe, lub na sztuki- ofiara co łaska oraz kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu na rok 2021- 2 zł.